Dervişoğlu'ndan sert mesajlar: Türk milleti, Erdoğan'ı görevinden affetmeye hazır!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki görev değişimine ilişkin "Bakan ve bürokrat değişiklikleri, gece yarısı kararnameleri çözüm değildir" diyerek seçim çağrısı yaparken "Büyük Türk milleti, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı görevinden affetmeye hazır ve nazırdır" vurgusunda bulundu.

Dervişoğlu'ndan sert mesajlar: Türk milleti, Erdoğan'ı görevinden affetmeye hazır!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

banner112
Cumhurbaşkanı Kararıyla Lütfi Elvan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden af talebinin kabulüne işaret eden Dervişoğlu, "Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır ki sorumlu insanların şerefiyle istifa etmesine dahi izin vermiyor ve af dilenme ya da affedilme olarak tanımlanıyor?" diye sordu.

Dervişoğlu, yakın bir zaman içerisinde 3 Hazine ve Maliye Bakanı, 4 Merkez Bankası Başkanı, 3 Merkez Bankası Başkan Yardımcısı ve 2 Varlık Fonu Genel Müdürü değişikliği yapıldığını kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yaşanan bu değişiklikler göstermektedir ki hükümetin ekonomi yönetimi aklını kaybetmiştir. Her alanda attığı hesapsız ve maceraperest adımlarla ülkemizin başına bela olan bu iktidar, şimdi de ekonomi ilminin ve sosyolojik hayatın gerçekleriyle bağdaşmayan yeni bir model dayatması yapmaya kararlıdır. Anlaşılan odur ki bu iktidar gitmeden, bu büyük millet huzur bulamayacaktır. Bakan ve bürokrat değişiklikleri, gece yarısı kararnameleri çözüm değildir. Gerçek çözüm hemen seçimdir. Büyük Türk milleti, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı görevinden affetmeye hazır ve nazırdır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER