DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan 'ittifak' açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli'de düzenlediği basın toplantısında partisinin şu anda herhangi bir ittifakta yer almadığını belirterek "Önümüzdeki süreçte bütün opsiyonları açık tutarak bir yandan kendimiz çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan 'ittifak' açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin il kongresine katılmak üzere Denizli’ye geldi. İlk olarak kentteki bir otelde partililerle bir araya gelen Babacan, ardından basın toplantısı düzenleyip, açıklamalarda bulundu. Ülke gündemindeki ‘ittifak’ konusunda değerlendirmelerde bulunan Babacan, net bir tutum içerisinde olmadıklarını belirtti.

'ŞU AN İÇİNDE OLDUĞUMUZ BİR İTTİFAK YOK'

Babacan, şöyle konuştu:

banner112
Şu an içinde olduğumuz bir ittifak yok. Seçim ittifakı, seçime girerken Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bunun söylenmesidir. Buna göre sistem işliyor. Seçim bittikten sonra hukuki hiçbir niteliği kalmıyor. Adı üzerinde ‘seçim ittifakı.’ Seçimden sonraki süreç gönüllü bir birlikteliktir.

Cumhur İttifakı da Millet İttifakı da gönüllü birliktelik. Bir sonraki seçime girerken ittifaklar nasıl şekillenir, biz parti olarak herhangi bir ittifakta yer alır mıyız veya kendi başımıza mı seçime gireriz bunlar seçim takvimi yaklaşınca vereceğimiz bir karar.

Önümüzdeki süreçte bütün opsiyonları açık tutarak bir yandan kendimiz çalışmaya devam edeceğiz. Bir yandan da Türkiye’de seçime kadar siyasi yapıların nasıl şekilleneceğini izleyeceğiz. Her türlü senaryoyu dikkate alan çalışmalar yapıyoruz.

(DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER