Devlet Bahçeli'den memur ve emekli zammı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkgün gazetesine yaptığı açıklamada "Temennim hiçbir insanımızın enflasyona ezdirilmemesidir." vurgusu yaptı. Bahçeli, "Emeklilerimizin, memurlarımızın hak ettikleri maaş zamlarını alacaklarına inanıyor, bunu destekliyoruz." dedi.

Devlet Bahçeli'den memur ve emekli zammı açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'ye yakın Türkgün Gazetesi'nden Kadir Yıldız'a açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin önünü kesmek için kurgulanan ekonomik operasyonların şiddetlendiğini ileri süren Bahçeli, "Faiz lobisi devreye girdi. Rant grupları harekete geçti. Küresel tefeciler ekonomik huzurumuza musallat oldu" ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE ANORMAL BİR EKONOMİK SALDIRIYA UĞRADI"

Bahçeli ekonomideki yaşanan sorunları "Türkiye anormal bir ekonomik saldırıya uğradı.  Döviz kurundaki yükselişlerin hiçbir ekonomik temeli yoktu. Ekonomik bylokçular, FETÖ’cü şerefsizler, bölücü çevreler bu süreçte her türlü tezgahı kurdular. 21 Eylül’den itibaren döviz fiyatındaki artış menfi olarak vatandaşlarımızın refahına doğrudan doğruya sirayet etti." dedi.

Bahçeli, "Terörle, darbe teşebbüsüyle, dış baskı ve şantajla yapılamayanlar ekonomide cephe açılarak başarılmak istendi. Mavi vatandaki mücadelemizden kaygı duyanlar,  Suriye’deki duruşumuza karşı olanlar,  Irak’ın kuzeyindeki, Libya’daki, Afrika’daki, Kıbrıs’taki, Kafkaslar’daki müessir vasfımızdan şikayetçi olanlar üzerimize kur silahıyla geldiler.  Faiz lobisi devreye girdi. Rant grupları harekete geçti. Küresel tefeciler ekonomik huzurumuza musallat oldu. Türkiye’nin önünü kesmek için kurgulanan ekonomik operasyonlar günbegün şiddetlendi. Bir ara dolar kuru 18,36 TL’yi bile buldu.  20 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu Kur Korumalı TL Mevduat Sistemiyle dövizin ateşi düştü, kurun üzerindeki köpük gitti.  Elbette döviz kuru artarken fiyat etiketlerini haddinden fazla şişirenlerin artık yapması gerek tek şey döviz kuru yükselmeden önceki seviyelere fiyatları çekmektir.  Vatandaşlarımızın temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını indirmeyen haksız ve haram kazancın tarafıdır" değerlendirmesinde bulundu.

banner112
Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

Biz de parti olarak bir kampanya başlattık. Fiyatların indirilmesini arzu ettik, bunun samimi mücadelesini teşkilatlarımız kanalıyla yapmaya çalıştık.  Market ve mağazaların yeni durum karşısında fiyat etiketlerini aşağı yönlü güncellemesi hayat memat meselesidir.  Milletimizin sömürülmesine tahammül edemeyiz. 

Kurdaki yükselişi fahiş fiyatlar yoluyla ranta dönüştüren, stokçulukla, fırsatçılıkla vatandaşımızı zora sokan kim olursa olsun karşısındayız. Kur Korumalı TL Mevduat Sisteminin başarılı olacağı inancındayım.  Türk lirasının itibar ve değerinin yükselişinden memnuniyet duyuyorum. Yüksek büyümeyi, düşük cari açığı baz alan bir politikayla 2022 yılı daha iyi olacaktır. 

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Bahçeli "Temennim hiçbir insanımızın enflasyona ezdirilmemesidir. Emeklilerimizin, memurlarımızın hak ettikleri maaş zamlarını alacaklarına inanıyor, bunu destekliyoruz. Asgari ücretteki yüzde 50 düzeylerindeki artış, bu kapsamda çalışan kardeşlerimizi sevindirmiş, bizleri de memnun etmiştir" dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar Dümen
Haydar Dümen - 5 ay Önce

Partinizi fesh edip Akp bunyesine katilin. Zaten bir farkiniz yok

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 5 ay Önce

sayın bahçeli,bir ekonomik tetikçinin itirafları adlı kitabı okuyun.okuduktan sonra da ekonomimizin bozukluğunun sebebini halkımıza açıklayın.dışarıdan tefeci faizi ile uçak inmeyen havaalanları,saraylar,yabancı marka lüks kamuya araçlar,maliyetinin 10 katına milletin cebinden garanti verilen yollar vs.yaparak ülkeyi borçlandıranlar dış güçler mi?Osmanlıyı da aynı şekilde batırmadılar mı,borç alıp çırağanda dolmabahçede saraylar yapılmadı mı,osmanlıyı ruslarla savaşa sokup borç verip silah satmadılar mı,yenilince sizi kurtardık deyip mısırı elimizden alıp,kıbrısı oldu bittiye getirmediler mi,ege adalarında yaşayan Türkleri öldürmediler mi,kıbrıs adamıza dışarıdan yunanlıları getirip ellerine bir nüfüs kağıdı verip kıbrısın etnik yapısını değiştirmediler mi?bütün bunlar yüksek faizle borç almanın sonuçlarıdır.Büyük önder ATATÜRK 'ün yoluna dönün,onun yolundan çıkanlar memleketi karanlığa götürür.Ey Türk! Titre ve kendine dön!

Olsun
Olsun - 5 ay Önce

Gerçekten sende konuşurmusun bahçeli bey
Memuru sen nasıl hatırlarsın ne olur uz dur bizden

SIRADAKİ HABER