Devlet Bahçeli'den yeni vergi sistemi çıkışı

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Bahçeli, Vergi Usul Kanunu'nda yapılan değişikliği hatırlatarak "Adil bir vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır" dedi.

Devlet Bahçeli'den yeni vergi sistemi çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki grup toplantısında partililere seslendi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“BOZGUNCULARIN TUZAKLARI İŞE YARAMAYACAK”

MHP’nin siyasetinde insan merkezdir, millet medeniyettir, sorun ve şikayetlerin çözümü de mecburidir. İnsanın yaşadığı her saha içinde ya bir sorun ya da bir talep vardır. Bu da son derece doğaldır. Önemli olan insan haysiyetini incitmeden çözüm bulabilmektir. Bozguncuların tuzakları işe yaramayacaktır.

Geçen hafta TBMM’de önemli bir teklif kanunlaştırılmıştır. Vergi usul kanunu ile 65 maddelik kanun teklifi CHP, İP’in ve diğerlerinin karşı duruşlarına rağmen kabul edilmiştir.

Sayıları 850 bine ulaşan vergi mükellefi kardeşlerimizin talebi karşılanmıştır. Ayrıca çiftçilerimize yapılan destek ödemelerinden alınan vergiler kaldırılmıştır. Bugüne kadar alınan vergiler de çiftçilerimize iade edilecektir.

“ADİL BİR VERGİ SİSTEMİNİN VARLIĞI KAÇINILMAZ”

Bir başka düzenleme de sosyal medya alanında yapılmıştır. Elektronik vergi dairelerinden, elektronik deftere kadar ülkemizin yeni teknolojilere uyumu konusunda adımlar atılmıştır.

Türkiye’de adaletli, bütünlük ve sadelik içeren kapsamlı bir vergi reformuna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Vergi yükü oranı azalsa bile kayıt dışılıktaki artış hedeflenen vergi gelirlerine ulaşmayı zorlaştırmaktadır.

Adil bir vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Kamunun elde ettiği gelirleri karşılaması esastır.

YORUM EKLE