Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı'na sahip çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adlı Yıl Açılışını dua ile yapan ve daha sonrasında yaptığı açıklamalarla tartışma yaratan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a sahip çıktı.

Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı'na sahip çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dualı adli yıl açılışı üzerine açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, tepkiler üzerine "Diyanet İşleri Başkanı doğru yaptı, desteğimiz tam" ifadelerini kullandı. Bahçeli açıklamasının devamında, "Onun hedef alınması bir bakıma din ve vicdan hürriyetini hedef almaktır" diye belirtti.

NE OLMUŞTU?

Yargıtay'ın Ankara Ahlatlıbel'de inşa edilen yeni hizmet binasının açılışı AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın katılımıyla yapılmıştı.

Yargıtay'ın Ankara Ahlatlıbel'de inşa edilen yeni hizmet binasının açılışında, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın cübbesi ile dua etmesi büyük tepki çekmişti.

Açılışa çok sayıda siyasetçi tepki gösterirken, Hukukçu Turgut Kazan da “duayla adaletin sağlanamayacağını” belirtirken hukukçu Ümit Kocasakal, “Adli yıl açılışında, bir yanda yasamayı, diğer yanda yargıyı yutmuş obez bir yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanı’nın, etkin ve baskın olarak yer almasını doğru bulmuyorum” demişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
KRİTİK
KRİTİK - 3 hafta Önce

Umudunu BAHÇELİYE bağlayan bazı muhalif çevrelerin hüsrana uğradığı AN.Bilmiyorlarki cumhur ittifakını AKP bozar, Bahçeli bo za maz. Zira bu ittifaka Bahçeli göbekten bağlı ve mecbur. Erdoğan elan çıksa biz HDP ile ittifak yapıyoruz dese, en önde Bahçeli biz zaten HDP yi çook özlemiştik der.

Abuzer Kadayıf
Abuzer Kadayıf - 2 hafta Önce

Gayet normal akli dengesi yerinde olmayan çakma milliyetçiden başka bir şey beklenmezdi..

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

diyanet işleri başkanı herhangi bir partinin yanındaymış gibi görüntü vermekten kaçınmalı,siyasal söylemlerde bulunmamalı.o partinin yanlışlıklarına dini ortak ederek dine en büyük zararı vermiş olur.laiklik ilkesine sıkı sıkıya uyulmalı.çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak en önemli etmen olduğu unutulmamalı.yel değirmenlerine karşı savaşmanın düşmanlarımızdan başkasına faydası yoktur.