DİAYDER davasında tahliye kararı çıktı 

DİAYDER davası 26-29 Temmuz 2022’ye ertelendi. Davanın sanıklarından Ekrem Baran’ın tutukluğunun devamına, Emin Aslan, Ali Fuat Hatip ve Hafif Tunç’un tahliyelerine karar verildi.

DİAYDER davasında tahliye kararı çıktı 

Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine (DİAYDER) davası, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Dava, 26-29 Temmuz 2022’ye ertelendi. 

Davanın sanıklarından Ekrem Baran’ın tutukluğunun devamına, Emin Aslan, Ali Fuat Hatip ve Hafif Tunç’un tahliyelerine karar verildi. 

banner112
NE OLMUŞTU? 

İçişleri Bakanlığı 26 Aralık 2021'de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle (İBB) ilgili özel bir teftiş başlatıldığını açıklamıştı. 

Bakanlık teftişin, "İBB'de işbaşı yaptırılan kişilerden bazılarının terör örgütleriyle bağlantılı olduğuna dair iddia, şikâyet ve tespitler ardından, konunun soruşturulması için başlatıldığını" belirtmişti. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca 23 sanık hakkında hazırlanan 335 sayfalık iddianamede, İstanbul Şirinevler'de faaliyet gösteren DİAYDER'in, KCK sözleşmesinde "Azınlıklar ve İnanç Grupları Komitesi" adı altında örgütlenen ve terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın telkin ve yönlendirmeleriyle alternatif sözde "Kürt Diyanet İşleri" olarak kurulduğu öne sürülmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER