Diyanet sonunda Atatürk'ü hatırladı

Geçtiğimiz haftaki hutbesinde Büyük Taarruz'un Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, gelen tepkilerin ardından 30 Ağustos mesajı yayımladı.

Diyanet sonunda Atatürk'ü hatırladı

Yayımlanan mesajda, 30 Ağustos'un, "hasta adam" denilerek ölümü beklenen ve tarihe gömülmek istenen milletin sarsılmaz bir iman ve inançla yekvücut şekilde yeniden şahlandığı tarih olduğu ifadelerine yer verilerek, tarihin en büyük kahramanlık destanlarından birinin yazıldığı hatırlatıldı.

ATATÜRK’Ü HATIRLADILAR

Hutbesinde Atatürk’ten bahsetmemesi tepki çeken Diyanet tarafından yapılan 30 Ağustos mesajında Atatürk'ten şu şekilde bahsedildi:

"Bu vesileyle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu zaferi bize armağan eden kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını, şükran ve minnetle yad ediyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, istiklal ve istikbalimiz için, dinimiz, vatanımız, ezan ve mukaddesatımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize rahmet ve mağfiret diliyoruz. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gönülden kutluyor, bu güzel vatanda ilelebet huzur içinde, özgürce ve kardeşçe yaşamayı bizlere nasip etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz."

YORUM EKLE