Dönemin AKP il başkanından bomba 15 Temmuz açıklamaları

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında AKP İstanbul İl Başkanı olan Selim Temurci, darbe gecesinde birçok ismi televizyona bağladığını belirterek, "15 Temmuz gecesi benim bağlanamadığım tek bir televizyon var ve Sayın Cumhurbaşkanı da bunu çok iyi bilir" dedi. Temurci, A Haber'e bağlanamadığını, o gece bazı bakanlara da ulaşamadıklarını da dile getirdi.

Dönemin AKP il başkanından bomba 15 Temmuz açıklamaları

Eski AKP İstanbul İl Başkanı , Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, "15 Temmuz gecesi A Haber bizi oyaladı, ekrana bağlamadı. Bunu sayın Cumhurbaşkanımız da biliyor" dedi. Temurci, bazı bakanlara da ulaşamadıklarını belirterek dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'a da ulaşmadıklarını söyledi.

Temurci şunları söyledi:

"15 Temmuz gecesi bazı bakanlara ulaşamadık. Hatta telefonumu kırdığımı hatırlıyorum. Saat 11’den sonra Başbakan’a ulaşmaya çalıştık. Bir resim vermek istediler. Köprüler ele geçirildi. Bazı yerler ele geçirildi. Daha bildiri okunmadan bunlar oldu.

Biz üyelerimize mesaj attıktan sonra sokağa indik. Beni bütün televizyonlara bağlayacaksınız talimatı verdim. Tam o sırada askerlerin geldiği bilgisini verdiler. Bizim aceleciliğimiz nedeniyle askerler geldiğinde ben televizyona bağlanmıştım. Odama 1 silahlı asker girmek istedi.

Kısıklı'da bekleyen vatandaşlarımızı Boğaz Köprüsü'ne ben çağırdım. Atatürk Havalimanı’ndaki tablonun incelenmesi lazım. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı 15 Temmuz gecesi neredeydi? Telefonumu açmayan insanlar var. 15 Temmuz gecesi sitelere gidip oralara sığınanlar var. Ama bunlar korktu diye FETÖ’cü diyemem.

Bu insanların kahraman olarak gösterilmesi hatta madalya takılması kanıma dokunuyor. 15 Temmuz gecesi A Haber bizi oyaladı, ekrana bağlamadı. Bunu sayın Cumhurbaşkanımız da biliyor." 

"BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'A ULAŞAMADIK"

"Saat 11’den sonra Başbakan’a ulaşmaya çalıştık" diyen Temurci şöyle devam etti:

15 Temmuz gecesi bazı bakanlara ulaşamadık. Hatta telefonumu kırdığımı hatırlıyorum. Saat 11’den sonra Başbakan’a ulaşmaya çalıştık.

Bir resim vermek istediler. Köprüler ele geçirildi. Bazı yerler ele geçirildi. Daha bildiri okunmadan bunlar oldu.

DÖNEMİN CHP İSTANBUL İL BAŞKANI DA NELER YAŞADIKLARINI ANLATTI

15 Temmuz darbe girişiminde CHP'nin İstanbul İl Başkanı olan Cemal Canpolat, o gece yaşananları anlattı.

"BAŞBAKANA BİR BUÇUK SAAT ULAŞAMADIK"

Canpolat'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda aldım. Hayati Yazıcı da vardı. Otellerde yer olmadığı için Bakırköy Belediye başkanının evine gittik. Bunu ben söyledim. 15 Temmuz gecesi Başbakan’ı (Binali Yıldırım) aradık. 1 buçuk saat ulaşamadık.

Özelini kalemine ulaştık. Özel kalem de ulaşamadı. Bize geri dönmediler. Sonra Genel Başkanımız talimatıyla Meclis Başkanı’nı aradık.

"MECLİSİN AÇILMASINI SÖYLEYEN GENEL BAŞKANIMIZDI"

Meclis’in açılmasını söyleyen genel başkanımızdı. Biz o gece nerede olduğumuzu açıkladık. O dönemki Meclis Başkanı genel başkanımızın konuşma yapmasını istedi.”

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
15 TEMMUZ TİYATROSU DİREKTÖRÜ
15 TEMMUZ TİYATROSU DİREKTÖRÜ - 1 yıl Önce

EVET O GECE , FETÖ'CÜLERE ULAŞILAMIYORDU !!!! ;-)

::)))
::))) @15 TEMMUZ TİYATROSU DİREKTÖRÜ - 1 yıl Önce

.