EGM: Sessiz İstila kısa filmi ile manipülasyon yapan iki kişi hakkında adli işlem başlatılmıştır

"Sessiz İstila" isimli kısa filmle gündemde olan gazeteci Hande Karacasu, gözaltına alındı. Karacasu'nun gözaltına alınmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'nden de açıklama yapıldı.

EGM: Sessiz İstila kısa filmi ile manipülasyon yapan iki kişi hakkında adli işlem başlatılmıştır

3 Mayıs Türkçülük Günü'nde yayınladığı "Sessiz İstila" adlı kısa filmle gündemde olan gazeteci Hande Karacasu'nun gözaltına alındığı belirtildi.

Sessiz İstila filminin yönetmenliğini yapan "Kam" isimli Twitter kullanıcısı, "Hande Karacasu ifadesi alınmak üzere şuan emniyet müdürlüğüne götürülüyor. Siber suçlardan dolayı bilgisayar, telefon ve diğer metaryellerine el konuldu" diye yazdı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA 

Karacasu'nun gözaltına alınmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'nden de açıklama yapıldı. Emniyet, "MiliterDoktirin" isimli hesabını yöneticisi H.D.'nin de gözaltına alındığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında Youtube isimli video paylaşım platformu üzerinde “SESSİZ İSTİLA” başlıklı kısa filmin yayınlandığı görülmüştür.

Bahse konu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.K. isimli şahıs Sakarya’da,

Ayrıca Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan Militer [email protected] isimli/rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. isimli şahıs ise İstanbul'da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır."
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2022, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER