Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiası

Odatv’nin haberine göre Ekrem İmamoğlu'nun suikastçıları son anda yakalandı. IŞİD’in Türkiye’deki militanlarına örgüt tarafından emir verildiği düzenlenen operasyonlarla suikast düzenleyecek olan şahısların yakalandığı belirtildi.

Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koruma polislerine, "daha dikkatli ve duyarlı olun" uyarısı yapıldığı gelen bilgiler arasında.

Suikast emri verenin ise IŞİD’in sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yöneticileri olduğu belirtildi. İmamoğlu’nun tüm koruma ekibi uyarıldı. Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi.

İMAMOĞLU’NA BİLGİ VERİLDİ

Alınan istihbaratlar neticesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da durumla ilgili bilgi verildi. İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı ve tüm güvenlik kurumları uyarıldı. İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı artırıldı. Polis düzenlediği operasyonlar neticesinde İmamoğlu’na suikat girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanları ise son anda yakalandı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER