Ekrem İmamoğlu'na tarikatçılardan ölüm tehditleri

31 Mart Seçimleri'nde en fazla oyu alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen, geçersiz oyların sayımından dolayı mazbatasını alamayan Ekrem İmamoğlu'na birçok bakanlığa sızan Menzil Tarikatı'ndan olduğu iddia edilen kişiler sosyal medya üzerinden ölüm tehditlerinde bulunmaya başladı. Ölüm tehdidinde bulunan şahıs Bahçeli ve Sedat Peker'i referans verdi.

Ekrem İmamoğlu'na tarikatçılardan ölüm tehditleri

İstanbul’da oy kullanılan 31 bin 186 sandığın yüzde yüzde 88.6'sında geçersiz oyların sayımı tamamlandı. Son YSK seçim sonuçları verilerine göre; Ekrem İmamoğlu, 15 bin 871 oyla önde görünüyor. Süreç bu şekilde devam ederken AKP'den İstanbul'un tamamında oyların tekrar sayılması talebi geldi. AKP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul'daki 38 ilçede oyların yeniden sayılması talebine ilişkin dilekçesini, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gönderilmek üzere İl Seçim Kurulu'na verdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise, Büyükçekmece'de seçimin iptaliyle ilgili talepleri olduğunu bildirdi.

Tüm bunlar yaşanırken sosyal medya üzerinden 31 Mart Yerel Seçimleri'nde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu'na ölüm tehditleri başladı. Menzil tarikatından olduğu iddia edilen kişiler İmamoğlu'na ölüm tehditleri yağdırdı. 

Twitter hesabında kendini oyuncu olarak tanıtan, daha önceki tweetlerinden Menzil Tarikatı üyesi olduğu anlaşılan onaylı twitter hesabı sahibi Recep Terzi isimli kullanıcı, "İmamoğlu mazbata yerine imamın kayığına binecekmiş. #OrganizeUsulsüzlük" diye yazdı. Terzi'nin tweetinin altına yine Menzil Tarikatı mensubu olduğu anlaşılan Ehlibeyt isimli twitter hesabı, "İyi olur. Biz de helvasını yeriz ardından" ifadelerini kullandı.

Bu tweetlerin altına yüzlerce tepki geldi. Tepki gösteren vatandaşlar Terzi'nin suç işlediğini belirterek Emniyet Genel Müdürlüğü'nü ve İçişleri Bakanlığı'nı göreve çağırdı. Terzi, bu yorumlara rağmen tweeti silmedi ve bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. Tam aksine kendi tweetini retweet yaptı.

CHP'Lİ YÖNETİCİLERİ SUÇLADI

Terzi bir başka tweetinde kendi yazdıklarını görmezden gelerek CHP yöneticilieri suçladı ve "Halkı kin ve nefrete sevk eden chp yetkilileri YSK yı hala tehdit eder vaziyette.!
Eşkiya istanbula hakim olamaz." diye yazdı.

BAHÇELİ VE SEDAT PEKER'İ REFERANS VERDİ!

Recap Terzi'den gece yarısı başka açıklamalar da geldi. Terzi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ve organize suç örgütü lideri olduğu bilinen Sedat Peker'i referans vererek,"Kudurana en iyi cevabı Bahçeli ve Reis verdi @sedat_peker @dbdevletbahceli" diye yazdı.

İşte o tweetler:

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 10:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Filiz
Filiz - 2 yıl Önce

TERZİ GİBİ İTLER ÜRÜR KERVAN YÜRÜR. HOOOOOŞŞŞŞT

Yerli
Yerli - 2 yıl Önce

Yazik bi türlü kabullenemediler kazandığını bisey olmaz sindire sindire kabul edecekler elbet

Haberci K
Haberci K - 2 yıl Önce

Emniyet genel müdürlügü ve Savcilar. Uyumuyor insaAllah.???.

Şerif İldoğan
Şerif İldoğan - 2 yıl Önce

Bu iki kişi hakkında savcılar görevini yapsın bakalım, neden yapmıyorlar? Menzili Mafyaya çevirdiler,kendi kirli emellerine alet ediyorlar.Herkes bu köyün adını kullanıyor,iş çeviriyor,öyleki Türkiye Cumhuriyeti nin tüm kurumları söz konusu isim üzerinden iş görüştür, tarikat,cemaat,din tüccarları birer sömürü alanı haline gelmiş, şimdide tehdit havalarına girmişler, devletin hukuki yönü yalnızca muhaliflere karşı acımasızca uygulanıyor ama bu istismarcılara ise tolerans olarak uygulanıyor.Bu ne cüret?

1923
1923 - 2 yıl Önce

aşırı dinciler bunların duyguları bastırılmış zamanında günah diye alemlere akamamışlar o yüzdden patlama güçleri yüksek sağa sola saldıran evcilleşmemiş dünya dışı varlıklar cin benzeri

Mehmet  Çardak
Mehmet Çardak - 2 yıl Önce

Yaşamı tehdit...Baskalarini acikca suç islemeye alenen teşvik...Kamu görevlisini asagilamak vb.Bu ulkede,asayişi tesis etmek için emniyet makamlari yok mudur?Boyle bir şey bir
başkası hak.yazilsaydi coktan göz aĺti olup cezaevini boylamisti..

N.D
N.D - 2 yıl Önce

Seçim falan yalan .bizi oyalıyorlar.Ömer Çelik daha yeni dedi ki:ULAN BİZİ YARGILAYABİLECEK YARGIÇ MI VAR?adalet yok,yargı ellerinde,cebren ve hile ile tüm kaleleri zapteddiler.Biz hala öylece seyrediyoruz

Adali
Adali - 2 yıl Önce

Menzil bir tarikat değildir. Bir cemaattir ki bu cemaat Nakşibendi tarikatının günümüzdeki devamıdır.Birkac başıboş diyeceğim ki sadece bir kisiymis, kişisel fikirlerinin bu şekilde lanse edilmesinin kimseye faydası olmaz. İnsanları dinsizlestirmeye çalışan deizm ci kafalar, bırakın artık müslüman Türklerin yakasını...