Elektrik borcunu ödeyemeyen baba: Çocuklarımın günlerce aç kaldığı zamanlar oluyor

Mersin’de fatura borcu nedeniyle evinin elektriği kesik olan yurttaş isyan etti. Yurttaş, kendilerini ziyaret eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’a "Kusura bakmayın ama intiharı bile düşündüm” dedi.

Elektrik borcunu ödeyemeyen baba: Çocuklarımın günlerce aç kaldığı zamanlar oluyor

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’in Yenişehir ilçesinde, dört aydır faturasını ödeyemediği için evinin elektriği kesilen ve karanlıkta kalan bir aileyi ziyaret etti.

Elektrik borcunu ödeyemeyen baba, Başarır’a yaşadıkları sorunları anlatırken “Hiç kendi milletini düşünmüyorlar, bizi düşünmüyorlar, bizim halimizi görmüyorlar. Kaç kere gittik, başvurduk ama hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. İnsan önce kendi milletini düşünür. Benim çocuklarımın günlerce aç kaldığı zamanlar oluyor. Kolumdan rahatsızlığım olduğu için iş de bulamıyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Kusura bakmayın ama intiharı bile düşündüm” diye konuştu.

"UTANIN BİRAZ"

Başarır ise “Bakın, elimde EnerjiSA’nın elektrikleri kestiğine dair belgesi var. İki çocuğu olan dört kişilik bir aile karanlıkta. Türkiye bu durumda. Utanın biraz, utanın! Koskoca Enerji Bakanı yalan söylüyor ve yalan söylemekten sıkılmıyor, utanmıyor. Biz bu ailenin elektrik faturasını ödedik, evin ihtiyaçları için gerekli şeyleri yaptık ama peki yapamadıklarımız ne olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER