Elektrik, su ve doğalgazları kesilen Tozkoparanlılar sıkıntılarını çözmek için Ankara’ya gidiyor

Kentsel dönüşüm isteyen Tozkoparanlılar, taleplerini haykırmak için bu gece Ankara’ya yola çıkıyor. CHP’li Özkoç’la da yapılacak basın açıklaması sonrasında çeşitli partilerle de görüşme sağlanacak.

Elektrik, su ve doğalgazları kesilen Tozkoparanlılar sıkıntılarını çözmek için Ankara’ya gidiyor

Güngören Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eliyle ‘rantsal dönüşüm’ projesine sokulmak istenen Tozkoparan’da halk Ankara’ya gidiyor.

Bu gece Ankara’ya gitmek üzere yola çıkacak olan Tozkoparan sakinleri, Danıştay Başkanlığı Binası önüne gidecek. Ayrıca CHP’li Engin Özkoç ile birlikte saat 12.00’de CHP İl Binası önünde basın açıklaması yapılacak. Tozkoparanlılar, konuya ilişkin taleplerini ve sıkıntılarını paylaşmak üzere çeşitli partilerle görüşme de sağlayacak.

Konuya ilişkin bilgi veren mahalleli, sıkıntıları giderilene kadar ve etkin bir sözleşme uygulanana kadar ile ziyaret yapacaklarını vurguladı. Çok sayıda kişinin katılım sağlayacağı açıklamaya da yine yurttaşlar için katılım çağrısı yapıldı.

NE OLMUŞTU?

Güngören Belediyesi tarafından ‘kentsel dönüşüm’ adı altında evlerinden çıkarılmak istenen yurttaşlar konuyu yargıya taşımıştı. Ardından elektrik, su abonelikleri ve doğalgazları kesilmişti. Duruma tepki gösteren yurttaşlar ise polisin gazlı müdahalesiyle karşılaşmıştı.

(BirGün)

YORUM EKLE
YORUMLAR
EY YÜCE ATATÜRK'ÜN KUTSAL TÜRK MİLLETİ AYAKLAN ! TÜM BU AK-LÂNETİ, BOP'ÇU RECEP'İN VE TÜM ALÇAK-SOYSUZ SİYASİLERİN VATANHAİNLİĞİNİ, KUTSAL TÜRKİYEM'İN SATIŞINI, DEVLET SOYGUNUNU, DOĞAYA-İNSANA-CANLIYA SÖMÜRÜYÜ, ZENGİNLİKLERİMİZİN PEŞKEŞİNİ
EY YÜCE ATATÜRK'ÜN KUTSAL TÜRK MİLLETİ AYAKLAN ! TÜM BU AK-LÂNETİ, BOP'ÇU RECEP'İN VE TÜM ALÇAK-SOYSUZ SİYASİLERİN VATANHAİNLİĞİNİ, KUTSAL TÜRKİYEM'İN SATIŞINI, DEVLET SOYGUNUNU, DOĞAYA-İNSANA-CANLIYA SÖMÜRÜYÜ, ZENGİNLİKLERİMİZİN PEŞKEŞİNİ - 1 ay Önce

EY YÜCE ATATÜRK'ÜN KUTSAL TÜRK MİLLETİ AYAKLAN ! TÜM BU AK-LÂNETİ, BOP'ÇU RECEP'İN VE TÜM ALÇAK-SOYSUZ SİYASİLERİN VATANHAİNLİĞİNİ, KUTSAL TÜRKİYEM'İN SATIŞINI, DEVLET SOYGUNUNU, DOĞAYA-İNSANA-CANLIYA SÖMÜRÜYÜ, ZENGİNLİKLERİMİZİN PEŞKEŞİNİ, UÇKUR-KASET PEZEVENKLİĞİNİ, TÜM BU REZİL AHLÂKSIZLIĞI, PİSLİK MAFYOZ SUÇ DÜZENİNİ SONSUZA KADAR BİTİR ! .. BEN ATATÜRK'ÇÜYÜM, BABAM OLSA YAKARIM ! YOK OLUYORUZ ULAAAN ! :((