Emekli Amiral Semih Çetin: Mağduriyet edebiyatı sığınacakları tek liman

Emekli Amiral Semih Çetin, 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Emekli Amiral Semih Çetin: Mağduriyet edebiyatı sığınacakları tek liman

103 emekli amiral, son dönemde gündeme gelen "tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması" ve Atatürk ilke ve devrimleri konularında açıklama yaptı. 

Emekli Amiral Semih Çetin, 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Çetin, şu ifadeleri kullandı:

"Ortalık yıkılıyor. Neymiş; 103 Emekli Amiral darbe yapacakmış. Gerekçe tek sayfalık bildiri. Bunu çağrıştıran tek kelime yok. Balık oltalarıyla mı darbe yapacaklar? Deniz bitti. Mağduriyet edebiyatı sığınacakları tek liman. Darbeyle değil Milletin oylarıyla sandıkta gidecekler."

NE OLMUŞTU?

103 emekli amiral imzasıyla, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın "takke ve cübbe" giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin olarak ortak bir bildiri yayımlandı.

Bildiride "Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye'ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir" denilirken, Tuğamiral Sarı'nın görüntülerine ilişkin olarak da "Kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur" ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun bildiriye "Haddinizi bilin" sözleriyle tepki gösterirken, TBMM Başkanı Şentop da bildiri için "darbe çağrışımlı" nitelemesi yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cavit Aka
Cavit Aka - 1 ay Önce

Demokratik her hak arayışına darbe tepkisi ve tehditle cevap vermek. Sistemi hamedemeyişlerinin ispatıdır. Bilmesi gereken şey rüzgâr ekenler hep fırtına biçmiştir

Tamam da sn.komutan
Tamam da sn.komutan - 1 ay Önce

bu herifler seçimi kaybetseler de gitmeyeceklerini her şekilde açıkladılar.Nasıl olacak bu iş?

Cenk Tosun
Cenk Tosun - 1 ay Önce

Bildiri her yönüyle darbe tehdidi. Bebeler bile anladı ama demek ki amiraller emekli olduktan sonra beyin göçüyo.

SIRADAKİ HABER