Emekli amirallere gözaltılara peş peşe tepkiler...

104 Amiralin "Montrö Bildirisi"nin ardından bu sabah Amirallerin evine operasyon yapıldı. 10 emekli Amiral şafak operasyonu ile gözaltına alındı. Gözaltılara tepkiler peş peşe geldi.

Emekli amirallere gözaltılara peş peşe tepkiler...

Montrö bildirisinin ardından Amirallere yönelik bu sabah başlatılan operasyonda 14 Amiral hakkında gözaltı kararı verildi.

Operasyona tepkiler gecikmedi. 

Balyoz kumpası mağduru emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları söyledi: 

'UNUTMAYACAĞIZ'

“Cezaevinden tanıdığım, vatanseverliklerinden şüphe etmediğim, Gürdeniz, Sağdıç, Kezek Amirallerin yanında olduğumu ilan ediyorum! Buyrun beni de alın! HODRİ MEYDAN, HADİ! FETÖ bayram ederken, iktidar, Akşener, Perinçek, Davutoğlu Babacan, aynı cephede, unutmayacağız!

Karakter abidesi, en saygı duyduğum adam A. Sadi Ünsal'ı ve Turgay Erdağ'ı da almışlar. Alın oğlum! Onlar FETÖcü değiller, kaçmazlar. Hem de sabah baskını yapın algı için! 10 yıl önce de birleri yapıyordu. Bu arada Ali Sadi Amiral, kendi söylemez ama çok hastadır. Bir şey olursa..”

'YAZIKLAR OLSUN'

Eski Teğmen milletvekili Mehmet Ali Çelebi de tepki gösteren isimler arasındaydı:

“Yazıklar olsun! Ömürlerini bu milletin selameti için vakfetmiş insanlara muameleye bak. Mavi Vatan dediklerinde kahramandılar ekranlarda yer veriyordunuz. Montrö dediklerinde hain mi oldular. Bu millet bunu unutmaz!”

'AMERİKAN OPERASYONU'

Siyaset Bilimci Yunus Soner de gözaltılara ilişkin "Montrö'yü savunan Amirallere gözaltı uygulaması bir AMERİKAN operasyonudur. Ama ne Türk Silahlı Kuvvetleri'ni, ne de Türk Milleti'ni Karadeniz'de savaşa sokamayacaksınız!" paylaşımında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

mecburen mecburen mecburiyetten