Emekliye bir zam müjdesi daha geldi

SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı hepsini kapsıyor! Milyonlarca emeklinin büyük bir heyecanla beklediği zam haberi bu sabah geldi.

Emekliye bir zam müjdesi daha geldi

İlan365'te yer alan habere göre, emekli maaşlarına en az 1700 TL zam geliyor. Üstelik zam haberi bütün emeklileri kapsıyor. SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı Hepsi farklı oranlarda zam alacak. Peki emekli zammı hesaplara ne zaman yansıyacak? Emekli maaşlarına ne zaman zam gelecek?

Emeklilere 2021 yılında ek ödemeler, promosyon ücretleri, bayram ödemeleri de dahil olmak üzere birçok kazanım elde etti. Gözü kulağı şimdi 2021 yılının sonunda yani yeni yılda gelecek olan zamlarda. Emekli vatandaşlar 2022 yılına da zamla başlayacak. Ocak ayında bütün emekliler maaşlarını zamlı olarak alacak üstelikte geçtiğimiz yıllara oranla emekli maaşlarını bu yıl rekor zamlar yapılacak. Peki 2022 emekli zammı belli oldu mu? 2022 emekli maaş zammı ne kadar olacak?

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİNE ENFLASYON ORANINDA ZAM

Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisi Temmuz ayında enflasyon oranında maaş zammı almıştı. 2022 yılının Ocak ayında açıklanacak olan yılın ikinci 6 ayına ait olan enflasyon verileri doğrultusunda yine emekliler enflasyon oranında zam alacak. Elbette SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin zam beklentilerine ilişkin birtakım tahminlerde söz konusu.  Merkez Bankası yılın ikinci yarısı için enflasyon tahminini açıkladı. Yılın ikinci yarısında enflasyonun 'ün üzerinde olacağı tahmin ediliyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri enflasyon oranında zam alırsa rekor bir zam almış olacak. Ayrıca 2022 yılında emeklilerin Bayram ikramiyelerinin de zamlanması bekleniyor.

MEMUR EMEKLİLERİNİN ZAM ORANI BELLİ OLDU

Hükümet ile sendikalar arasında yapılan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda Geçtiğimiz günlerde memur emeklilerinin 2022 yılında alacakları zam oranı belli olmuştu. Memur emeklileri 2022 yılında %5’lik toplu sözleşme zammı alacak. Aynı zamanda tahminlere göre enflasyon farkı da yüzde 2.21 çıkacak. Enflasyon farkının bu şekilde çıkması halinde memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 7.21 zam yansıması bekleniyor. 2022 yılının ilk günlerinde enflasyon oranlarının açıklanması sonrasında enflasyon farkı belli olacak. Ocak ayının ilk maaşı zamlı olarak emeklilerin hesabına geçecek.

2022 EMEKLİ ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı şimdi 2022 emekli zammı haberlerinde. Ocak ayında emeklilerin zamlı maaşları hesaplarına yatacak. Emekli 2022 zam bunun ise Ocak ayında açıklanacak olan enflasyon rakamlarının hemen ardından belli olacağı tahmin ediliyor. Enflasyon rakamları TÜİK tarafından her ayın üçünde açıklanıyor. Ancak Ay'ın üçünün hafta sonuna denk gelmesi halinde takip eden ilk iş gününde enflasyon rakamları belli oluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat Kul
Ferhat Kul - 4 hafta Önce

Her gün emekliye zam müjdesi alıyoruz ama maaşlarda bir lira artış goremiyoruz bu kadar şerefsiz habercilerin olduğu gazete okuyoruz.

Ali Çetin
Ali Çetin - 4 hafta Önce

Şimdi bunu haber diye veriyorsunuz.yazik hemde Cook yazık. Daha kötü sözler söylemek sizin seviyesizliginize inmek olur

Tuğrul DOĞAN
Tuğrul DOĞAN - 4 hafta Önce

İşiniz gücünüz yalan oldu

Ali demirtaş
Ali demirtaş - 4 hafta Önce

Yalanınız batsın Allah hepinizin canını 9 taksitte alsın

İbrahim egol
İbrahim egol - 4 hafta Önce

Herğün emekliye zam müjde diye yalan yazarak dalga geçiyorlar hiç aslı yok yzık günah yapmayın yalan olduğunu biliyoruz

Süleyman degirmenci
Süleyman degirmenci - 4 hafta Önce

Niye alay ediyor sunuz yalan haberler ben halen bin altyuz Beştele alıyorum

Tuğrul DOĞAN
Tuğrul DOĞAN - 4 hafta Önce

İşiniz gücünüz yalan oldu

Ramazan gecili
Ramazan gecili - 4 hafta Önce

Ya bunlari herkes biliyor sanki yarin bu bilinenlerden ayri bir haber gibi vermenin alemi
Millet size bundan guvenmiyor iste biraz dogru olun cokmu zor bu