Emniyette amirin şahsi köpeğine bakmayı reddeden polis memuruna darp iddiası

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde şoför ve koruma olarak görev yapan H.Y. isimli polis memuru, amirinin şahsi köpeğine bakmayı reddettiği için darp edildiğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Emniyette amirin şahsi köpeğine bakmayı reddeden polis memuruna darp iddiası

H.Y.'nin şoförlüğünü ve korumalığını yaptığı amiri, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde bir dairenin başkan yardımcısıydı.

Hürriyet'in haberine göre, H.Y.'nin amiri, 14 Nisan'da kendisinden şahsi köpeğine bakmasını istedi. H.Y., bu isteği reddedince amiri tarafından darp edildiğini ve hakaretlere maruz kaldığını öne sürerek şikayetçi oldu.

"KANUN BENİM" DEDİ

H.Y., 14 Nisan 2022'de saat 17.10'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nde daire başkan yardımcılığı yapan amirinin yanına gitti.

Şoför ve koruma olarak görev yapan polis memuru H.Y., İslam dininin Şafi mezhebine mensup olduğunu ve inancı gereği sivil hayatta dahi köpeklere dokunmadığını ifade ederek, amirinin köpeğine bakmak istemediğini söyledi.

H.Y.'nin iddiasına göre, bunu duyan amiri, İnsan Kaynakları şube Müdürü'nü aradı ve "Yanımda çalışan salak H.'yi en uzak karakola gönder. Yazısını hemen getir" dedi.

H.Y., amirinin daha sonra kendisine hakaret ettiğini ve şu sözleri söylediğini öne sürdü: "Süreceğim seni, sen kimsin? Bir b... değilsin. Kanun benim oğlum. Cemaatçi misin lan sen?"

GÖĞSÜNE VE BAŞINA YUMRUK ATTI

H.Y., "Başkanım, sinirlisiniz. Müsaade edin de çıkayım" dediğini ancak bunu duyan amirinin üstüne yürüdüğünü ve sağ göğsüne sert bir yumruk attığını iddia etti. H.Y., tekrar "Başkanım, çıkabilir miyim?" dediğinde, amirinin "Sinirim geçmedi lan. Bekleyeceksin" diyerek bu defa sol göğsüne sert bir yumruk attığını öne sürdü.

Odadan zorla çıkan H.Y., amirin özel kalemi olan komiserin yanına gitti ve yardım istedi. Amirinin odasına çağırması üzerine geri döndü. Amir, "O köpeğe bakacaksın" dedi.

H.Y., "Başkanım, müsaadenizle ben bakmak istemiyorum" dedi. H.Y.'nin iddiasına göre, bu sözlerin ardından sinirlenen amiri, başına iki defa yumruk attı ve üniformasını çekiştirerek yırttı. 

Darp sebebiyle elinden ve başından yaralandığını ifade eden H.Y., şahidi olduğunu ve kamera kayıtlarında darp edilmiş halinin görülebileceğini söyleyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER