Enes Kara'nın ölümü ile ilgili harekete geçildi 

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı Nur Cemaati yurdunda yaşamına son vermesine ilişkin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nur Cemaati Yurdu Sorumluları, Elazığ Valisi Ömer Toraman ve Yurtlardan Sorumlu Vali Yardımcısı hakkında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Enes Kara'nın ölümü ile ilgili harekete geçildi 

Elazığ’daki Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara; zorunlu olarak kaldığı Nur cemaatine bağlı yurtta yaşadığı sıkıntılar, gelecek kaygısı ve ailesinin baskılarını anlatarak intihar etti. Kara’nın hayatına son vermeden önce kaydettiği video sosyal medyada gündem olmuştu. HKP, Kara’nın videoda anlattığı olaylar neticesinde ölümünde sorumluluğu olduğunu düşündükleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nur Cemaati Yurdu Sorumluları, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Yurtlardan sorumlu Vali Yardımcısı hakkında “Görevi Kötüye Kullanma”, “İntihara Yönlendirme” ve “Anayasa’nın 2. ve 24. maddesine aykırılık” isnadıyla suç duyurusunda bulundu.

“BU CEMAAT YURDU ANAYASAL DÜZENE, LAİKLİĞE VE CUMHURİYETE KARŞI AÇIK FAALİYET İÇİNDE OLMASINA KARŞIN, SES ÇIKARILMAMIŞTIR”

HKP’nin Elazığ Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu şöyle:

“Bu vahşi cinayetin -cinayet diyoruz çünkü burada cemaat yurdunda uğradığı baskılardan dolayı intihara sürüklenen bir genç vardır- işlendiği yasa dışı cemaat yurdunu denetleme görevi, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Elazığ Valiliğindedir. Yurdun Nur Cemaatine ait olduğu söylenmektedir. Nur Cemaati adlı ortaçağcı gerici yapı yasal hiçbir dayanağı olmadığı halde yurt açmıştır ve bu yasa dışılığa şüpheli olarak belirtilen resmi görevlilerce göz yumulmuştur. Bu cemaat yurdu Anayasal Düzene, Laikliğe ve Cumhuriyete karşı açık faaliyet içinde olmasına karşın, ses çıkarılmamıştır.

“KATLİAMIN ASIL SEBEBİ LAİKLİK İLKESİNİN HİÇE SAYILMASIDIR”

banner112
Oğlunu kaybeden, dünyanın en büyük acısını yaşayan bir babayı oğlunu intihara sürükleyen bir yapıyı aklayacak kadar körleştiren, laikliğin ortadan kaldırılması, özellikle gençlerimizin bu cemaat yurtları-evleri denen zehirli örümcek ağlarına atılmasıdır. En başından beri belirttiğimiz üzere bu katliamın asıl sebebi laiklik ilkesinin hiçe sayılmasıdır. Laiklik ilkemiz, ülkemizin kurucusu ve Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızın Önderi Mustafa Kemal’in en önemli ilkesi ve devrimidir.”

“ORTAÇAĞCILAR TARAFINDAN BİR CİNAYETE KURBAN GİDİYOR”

HKP avukatı Doğan Zafer Çıngı, suç duyurusuna ilişkin şunları dedi:

“Geçtiğimiz gün çok acı bir haberle uyandık. Nur Cemaati isimli Ortaçağcı gerici yapının cemaat yurdunda Enes Kara isimli bir gencimiz cemaat yurdunun baskılarından, zorlamalarından dolayı intihar etti. Daha doğrusu Ortaçağcı gericilerin cinayetine kurban gitti. Enes Kara intihar etmeden, cinayete kurban gitmeden hemen önce yazdığı mektupta ve çektiği videoda özellikle şunları belirtti. Enes Kara diyor ki mektubunun başında 'Ümidimi çalanları asla affetmeyeceğim. Ailemin zoruyla, istememe rağmen cemaat yurduna gönderildim.' Enes Kara’ya cemaat yurdunda zorla namaz kıldırıyorlar, gerici yapıların kitaplarını, risalelerini zorla istememesine rağmen okutuyorlar. İşte bu gencimiz daha fazla Ortaçağcı gericilerin baskısına, zulmüne ona işkence etmesine dayanamayarak intihar etmek durumunda kalıyor. Yine daha da doğrusu Ortaçağcı gerici yapılar tarafından intihara yönlendiriliyor. Bir cinayete kurban gidiyor.

“SORUMLULARI MAHKEMELERDE YARGILAYACAĞIZ”

'Ne Tarikat Evi, Ne Cemaat Yurdu İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz' dedik. Çünkü biz biliyorduk ki, daha saf, üniversite okumaya yeni gelmiş gençlerimiz bu tarikat evlerinin, bu cemaat yurtlarının örümcek ağlarına kapılıyor ve orada akıllarını, zihinlerini kullanmaktan geri bıraktırılarak onların kölesi haline getiriliyor. İşte Enes Kara’da köle haline getirilmek istenilen, zihince sıfırlatılmak istenilen gençlerimizden bir tanesi. Er veya geç Enes Kara’nın hesabını soracağız. Sorumluları mahkemelerde yargılayacağız. Ancak biz HKP olarak görevimizi yapmak zorundayız. Bizim şimdiki görevimiz bu cinayeti işleyen sorumluları yargının önüne taşımaktır. Çünkü HKP olarak geçmişte de hem AKP’giller’in hem de onların el uzattığı tüm Ortaçağcı gerici yapıların suçlarını yargıya bir sonuç çıkmasa dahi taşıdık ve kayıt altına aldık. Enes Kara’yı katledenleri, bu cinayeti işleyenleri de yargıya götürüyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC KEMÂLİST MÜFREZE
TC KEMÂLİST MÜFREZE - 2 hafta Önce

ULAN DALYARAK SAHTE SATILMIŞ SİKİNDİRİK GİZLİ BOP'ÇU MUHALİF PARTİLERİMİZ !
FETÖ'CÜLER = ''NUR'CU'' DEĞİLMİYDİ ? NE OLDU DA ? 2 AYRI KAVRAM HALİNE GETİRİLMESİNE GÖZ YUMDUNUZ ! AQ..MUN AJANLARI ??? İŞİNİZE Mİ GELDİ ??? HER PARTİDE OLAN NUR'CU PİÇLER BÖYLE Mİ EMİR VERDİ SİZE ? TÜM NUR'CULARIN = ATATÜRK , BAYRAK , TÜRK , TC VE TSK DÜŞMANI , ABD'Cİ , İNGİLİZ'Cİ , İSRAİL'Cİ , PKK'CI VE KÜRDİSTAN'CI , FETÖ'CÜ VE BOP'ÇU OLDUĞUNU !!!! NİYE UNUTTURDUNUZ ? BİZİM CAHİL-ZONTA-SAFTİRİK-İKİYÜZLÜ MİLLETE !!!! NİYE AQ (???) ''''KEMÂLİST'LER UNUTUR MU ULAN BUNU !!!!'''' KÂİNAT ÇÖKSE , ALLAH NALLARI DİKSE UNUTMAYIZ AQ !!!! TÜM TARİKATLER VE CEMAATLER KAPATILACAK..!!!! YÜCE TC KANUNLARINA GÖRE YASSS...SAAAK !!!! O KADAR !!!!

TC ÖLÜMSÜZLER 1919
TC ÖLÜMSÜZLER 1919 - 2 hafta Önce

MELEK GİBİ ÇOCUK ! SİDİKLİ AK-İBLİSLERİN YARATTIĞI CEHENNEME DAYANAMAMIŞ !
SİKTİRİN GİDİN HAYATIMIZDAN İSLÂMCI , MÜSLÜMANCI , TAKUNYALI , TAKIYYECİLER !

Hüseyin Özlem
Hüseyin Özlem - 2 hafta Önce

Ne Cemaat Yurdu Ne Tarikat Evi!
İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz!

Hüseyin Özlemn
Hüseyin Özlemn - 2 hafta Önce

Anayasamızda;"Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasi veya hukuki temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasi veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle
olursa olsun dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye
kullanamaz. "denir.