Erdoğan'a Rizelilerden gece yarısı protesto şoku

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın memleketi Rize'deki açılış töreninde söylediği sözler bölge halkından büyük tepki topladı. Rizeliler, gece yarısı Erdoğan'ı konvoy geçerken protesto etti.

Erdoğan'a Rizelilerden gece yarısı protesto şoku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "İkizdere'de lojistik tesislerini yapıyoruz, bunlar Ankara'dan geliyorlar, durdurmak için gayret sarfediyorlar. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya geliyorlar. Siz bizim önümüzü kesemeyeceksiniz. Biz bu tesisleri, yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez" dedi.

Erdoğan, "Bu malum Millet İttifakı diye zillet ittifakı var ya, ben inanıyorum ki bunlara en büyük dersi Rize, hemşehrilerim verecektir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın sözleri hemşehrilerinin tepkisini çekti. İkizdereliler Erdoğan'ın gece yarısı konvoyu geçerken protesto etti.

Gerçek Gündem'den Serhat Yılmaz'ın haberine göre; Erdoğan, İkizdere'deki temasları sonrası dönüş yoluna çıktı. Yüzlerce arabayla Rize'ye dönmek için yola çıkan Erdoğan, İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı.

Protestoya katılanların önüne jandarma set oldu. Yağan yağmura rağmen protestocular, "Biz halkız" dediği ve "Direne direne kazanacağız" diye slogan attığı görüldü.

İşte o anlar:

İKİZDERELİLER'DEN YANIT

Erdoğan'ın sözleri sonrası aylardır taş ocağına karşı mücadele eden İkizdereliler Erdoğan'a yanıt verdi.

Limana değil, taş ocağına karşıyız" diyen İkizdereliler, "Buradaki mücadele biz yerli halkın başından beri yürüttüğü bir mücadele oldu. Burada kimin destek verip vermediğine bakmadık.

Burası siyaset üstü bir mücadele yeridir. Yaşam alanımızı korumaktan başka bir amacımız olmadı. Olmasına da izin vermeyiz. Geri dönüşü olmayacak bir yıkıma karşıyız, o kadar. Burada başka amaçlar aranması bizleri fazlasıyla üzmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Faruk
Ömer Faruk - 2 hafta Önce

Detroit become human

AD SOYAD
AD SOYAD - 2 hafta Önce

BÜTÜN KARADENİZLİLERİN A

Sancar Türkmen
Sancar Türkmen - 2 hafta Önce

Dostum Rizeliler demişsin ama bunlar bildiğin komünist.