Erdoğan açıkladı: Kanal İstanbul’un temelleri Haziran’da atılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışmalara neden olan Kanal İstanbul projesinin temellerinin haziran ayında atılacağını ifade etti.

Erdoğan açıkladı: Kanal İstanbul’un temelleri Haziran’da atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Haziran ayında Kanal İstanbul’un temellerinin atılacağını ifade etti.

İşte Erdoğan’ın konuşmasının o bölümü:

“Deniziyle, boğazıyla adalarıyla, ormanlarıyla, tepeleriyle, hisarlarıyla, köprüleriyle, boğazın altından geçen tünelleriyle, camileriyle İstanbul her geçen yıl daha da güzelleşmektedir. Ayasofya'ya bir yıl önce açtık, Taksim Cami'nin açılışını dün yaptık. Bugün de Çamlıca Kulesi'nin açılışını yapıyoruz. Bitmedi. Şimdi inşallah Haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırmak üzere temeli atıyoruz. Rahatsız olanlar var, olacaklar. Varsın olsunlar. İstanbul'umuza kazandırdıkça onların onuru bunlardan şevk alacağı bir İstanbul. Her yönüyle Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırdığımızda coğrafi güzelliği bir kat daha artacaktır. Kanal İstanbul'un üzerinden 6 köprü geçecek. 6 köprü Kanal İstanbul'un sağında solunda iki şehir inşa edeceğiz”

YORUM EKLE