Erdoğan, AKM Millet Bahçesi açılışında konuştu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, AKM Millet Bahçesi açılışında konuştu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

''Amacımız en güzel şehircilik örneklerini yaratmaktır. Millet Bahçesini, insani merkeze alan bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Özel günlerimizi ve bayram törenlerini de Millet Bahçesi'ndeki alanda hep birlikte gerçekleştireceğiz. Amacımız Selçuklu'dan Osmanlı'ya, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanan şehircilik kültürümüzün en güzel örneklerini burada yaşatmaktır. Burası çocuklarımızın cıvıltılarıyla, gençlerimizin kahkahalarıyla çınlayan, Başkentimize gelen misafirlerimizi buluşturan yılın 365 günü yaşayan bir mekan olacaktır.

Burası artık sadece bir Başkent değil aynı zamanda her alanda ülkemizin geleceğine istikamet veren çok yönlü bir merkezdir. 2053 vizyonumuzun en iddialı hedefi olarak belirlediğimiz yeşil kalkınma hedefimizin lokomotifi de Ankara olacaktır. 

Son seçimlerde ülkemizin 81 iline 81 milyon metrekare Millet Bahçesi kazandırma sözü vermiştik. 66 milyon metrekarelik alana sahip 404 millet bahçemizin 111'ini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Söz verdiğimizden daha fazla Millet Bahçesi'ni milletimize kazandırmış olacağız. 4 milyon 200 bin metrekare büyüklüğünde 21 Millet Bahçesi yapıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100 yaşında daha fazla Millet Bahçesi'ni ülkemize kazandırmış olacağız.''

ATATÜRK HAVALİMANI'NA MİLLET BAHÇESİ

Yarın İstanbul'da yeni AKM'nin açılışını yapacağız. Sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli kültür merkezi olacak bu eserin de şimdiden İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Bir de müjde vermek istiyorum. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda da cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir Millet Bahçesi kuruyoruz. 3 milyar 157 milyon dolarlık kaynağı da yeşil iklim dostu projeler için kullanacağız.  

Türkiye, istedikleri gibi itip kakabilecekleri, ekonomik kriz, sosyal çatışma çıkarabilecekleri eski Türkiye değildir.

Ana muhalefet bir şeyi unutuyorlar: Biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara ilerliyoruz. Şu anda Avrupa'ya bakalım İngiltere'de raflar boş. Avrupa'da boş, ABD'de boş. Elhamdüllilah biz de bolluk bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz. Dili var, hakkı söylemez. Onun için biz Cumhur İttifakı olarak yolumuza devam ediyoruz. Ülke olarak milli mücadeleden sonra en kritik atılıma ulaşmamıza çok az kaldı.

Hep söylediğim gibi yine başaramayacaklar. Bu süreçte hep birlikte bedelde ödüyoruz, sıkıntılar da çekiyoruz. Her saldırıyı savuşturmanın ülkemize bir maliyeti var. Biz milletimizle bu yola bedel ödemeyi göze alarak çıktık.

Az kaldı, biraz daha yol aldığımız da bizi bekleyen aydınlık geleceğe varacağız. ''

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 15:03
YORUM EKLE