Erdoğan alanı dolduramamıştı, Kılıçdaroğlu'nun mitingi tıklım tıklım

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Hemen Seçim, Erken Seçim' çağrısına Mersinlilerin yoğun ilgisi miting alanına yansıdı. Kılıçdaroğlu'nun mitingindeki insan seli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Eylül ayında şehrin en büyük alanı Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği mitingdeki oldukça düşük katılım seviyesini hatırlattı.

Erdoğan alanı dolduramamıştı, Kılıçdaroğlu'nun mitingi tıklım tıklım

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de Eski Tevfik Gür Stadı'nın yanındaki alanda 'Hemen Seçim, Erken Seçim' çağrısıyla gerçekleştirdiği miting, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Mitingin başlamasından saatler önce tamamen dolan alana girişler durduruldu, pek çok vatandaş mitingi alanın dışından takip etmek zorunda kaldı.

Vatandaşların Kılıçdaroğlu'nun mitingine rağbeti, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Eylül'de, Mersin Valiliği'nin Kılıçdaroğlu'nun mitingi için CHP'ye izin vermediği şehrin en büyük alanı Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği açılış törenini akıllara getirdi.

VALİLİK ERDOĞAN'A İZİN VERDİ, ERDOĞAN ALANI DOLDURAMADI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın katılımıyla, maliyetinin 3.2 milyar TL olduğu belirtilen 341 adet proje için düzenlenen açılış törenine gerçekleşen katılım sayısı beklenenlerin hayli uzağında kalmıştı. 

AKP’li Akdeniz Belediyesi’nin temizlik işçilerinin de iş kıyafetleri ile birlikte alanda olduğu gözlenen mitingde alanın belli bölümlerinin boş kaldığı görülmüş, bu tablo vatandaşların Erdoğan'ın mitingine gösterdiği düşük ilgiyi gözler önüne sermişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER