Erdoğan Bayraktar 17-25 Aralık tapelerini kabul etti, CHP'den peş peşe tepkiler geldi

17-25 Aralık soruşturmalarının kilit isimlerinden Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar soruşturmada kendine ait olan tapelerin gerçek olduğunu söylemişti. CHP'den ilk tepki Parti Meclis üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'dan geldi.

Erdoğan Bayraktar 17-25 Aralık tapelerini kabul etti, CHP'den peş peşe tepkiler geldi

AKP hükümetinin 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bu kez de açıklamalarıyla gündeme oturdu. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Bayraktar, parti içerisinde yağcılık devrinin bittiğini ve şebeklik devrinin başladığını ifade etti. 

Daha öncelerde “Açıkgözler, tatlı su kurnazları, tüfekçiler ,çöp çatanlar ve çalışmadan edinenler bitiriyor bizi…" açıklamasıyla gündeme gelen Bayraktar, bu kez "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi. Bayraktar devamında, “Bizi 17-25 Aralık operasyonu içinde bulunduk, oradaki operasyonda bize de dosya yaptılar, benim dosyam var. Suçlu olanın cezasını çekmesi lazım, ama şu anda geldiğimiz noktada Allah beni kayırdı ve kurtardı. Şu anda çok iyiyim, atmaca gibiyim” diye konuştu.

Gazeteci Altan Sancar’a konuşan Bayraktar, ayrıca AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kırgın olduğunu da ifade etti. AKP'li eski bakan, "Ben görüştüm, bir buçuk senedir görüşmüyorum. Baktım, artık görüşmenin bir faydası yok. Yoksa oradan beni attıktan sonra ilişkimi koparmadım. Benim yine liderimdir. Ama beni çağırmasını da istemem, görev de istemem" sözlerini kullandı.

CHP'DEN İLK YORUM: BU BİR İTİRAFTIR

Bayraktar'ın açıklamalarının yankısı sürerken; CHP'den bu sözlere ilk yorum geldi. Cumhuriyet'ten Miray Özbilek'in haberine göre, CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, "Bu bir itiraftır" dedi.

'BÜYÜK BİR SKANDALDI, ÖYLE DE KALACAK'

Bayraktar için, "Konuşmaların ve tapelerin doğru olduğunu söyleyerek para alanların ve para bulunduranların açıkça suçlu olduğunu söylemekte" diyen Başarır, "Rüşvet suçunu ortaya çıkaranların suçlu olması; evinden para çıkanların, 'sıfırla oğlum' diyenlerin suçluluğunu örtmez" diye konuştu.

Başarır, sözlerini şöyle sürdürdü:

Beraberindeki isimlerin ceza almadıkları gibi o kirli paraların o isimlere iade edilmesi büyük bir skandaldı öylede kalacak.

'17-25; AKP'YE BİR DARBE GİRİŞİMİ DEĞİL, DÜPEDÜZ YOLSUZLUK VE HIRSIZLIK OPERASYONUYMUŞ'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da Twitter hesabından, "Herşeyi itiraf etmiş!
Yani 17-25;
AKP'ye bir darbe girişimi! değil,
düpedüz yolsuzluk ve hırsızlık operasyonuymuş." yorumunda bulundu.

Ağbaba tweetinde şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan Bayraktar; 
*Beni hırsızlık çuvalına attılar.
*Dosyamda ne varsa,hem tapeler hem teknik takip doğrudur.
*Telefon konuşmalarım A’dan Z’ye doğrudur"demiş.
Herşeyi itiraf etmiş!
Yani 17-25;
AKP'ye bir darbe girişimi! değil,
düpedüz yolsuzluk ve hırsızlık operasyonuymuş.

İşte o twitter paylaşımı:


 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ossman
Ossman - 4 hafta Önce

Masalah masalah yenimi uyandiniz ?
Bu suclari chp liler isleseydi akp hepinizi gömerdi, . erdogan ve cetesinin yaptigi yolsuzluk hirsizliga sadece konusdunuz, halki sokaga dökmediniz, iktidari istifaya zorlamadiniz!

Vicdanlar uyansın artık
Vicdanlar uyansın artık - 4 hafta Önce

Artık kabul edin ve söylemekten çekinmeyin lütfen o vatan sever polisler suçsuz yere yıllardır boşu boşuna hapiste. Haksızlık karşısında susan olmayın artık ey insanlar.