Erdoğan'dan, Boğaziçi eylemleri açıklaması

Erdoğan Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı.

Erdoğan'dan, Boğaziçi eylemleri açıklaması

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devegeçidi Köprüsü’nün açılışında açıklamalarda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi'ne AKP'li Melih Bulu'nun atanmasının ardından çıkan protestolara ilişkin konuşan Erdoğan,"Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep birlikte takip ediyoruz. Bunların demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok" dedi.

Protestoları Gezi Direnişi'ne bağlayan Erdoğan, "Biz bu kirli senaryonun aktörlerini vesayetin dayatmalarında gördük, Cumhuriyet mitinglerinde darbe çağrısı yaparken gördük. Gezi olaylarında esnafın malını mülkünü yağmalarken gördük" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"BU KİRLİ SENARYOYU GEZİ OLAYLARINDA GÖRDÜK"

Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep birlikte takip ediyoruz. Terör örgütü iltisaklı kişilerin en ön safta yer aldığı bu tür eylemlerin demokrasiyle hak arayışıyla fikir ve ifade özgürlüğü ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Biz bu filmi 18 yıldır yüzlerce defa seyrettik iz bu kirli senaryonun aktörleri vesayetin dayatmalarına payanda yaparken gördük. Cumhuriyet mitinglerinde darbe çağrısı yaparken gördük. Hepimizin yüreğini dağlayan cinayetleri istismar ederken gördük. Gezi olaylarında esnafın malını mülkünü yağmalarken gördük bunları Bezmiâlem Vâlide Sultan Camii'ni işgal ederken orada bira kutuları ile beraber nasıl bir işgalci hareket yaptıklarını da gördük.

Yine oradan Dolmabahçe'deki başbakanlık ofisine özellikle kanal açmak suretiyle nasıl görüntüler verdiklerini gördük. Terör örgütünü destekliyorken gördük. 6 – 8 Ekim hadiselerinde insanlarımızı sokaklarda öldüren katilleri alkışlarken gördük.

17-25 emniyet yargı darbe girişiminde FETÖ'yü alkışlarken gördük. 15 Temmuz darbe girişiminde tarafından kaçıp gidip evde televizyonda neticeyi beklerken gördük. Sınır ötesi harekatlarımızda karşımızdaki cepheye malzeme taşırken gördük. Ülkenin ve milletin hayrına hiçbir işe destek vermeyenleri Türkiye'ye saldıranların yanında gördük.

"ÜLKEYİ GERİYE DÖNDÜRMENİN HESABI İÇİNDELER"

Dünyada ve Türkiye'de her şey değişti herkes değişti bir tek bu köhne zihniyet yerinde sayıyor. Kendileri ileriye gidemediği için ülkeyi geriye döndürmenin hesabı ve gayreti içindeler.

Karşımızda bırak ülkeye ve millete hizmete talip olma konusunda kendilerini geliştirmeyi eylem biçimlerinde bile yeniliğe gidemeyecek kadar tembel, dar kafalı, idrak yoksunu bir zihniyet var.

Son dönemde Avrupa ve Amerika’da yaşanan pek çok hadise ülkemize karşı sergilenen çifte standardı gün yüzüne çıkarmıştır.

Terörün imasına bile tahammül göstermeyenler yıllarca bizim mücadelemizi engellemeye çalışmışlardır. ABD’de son günlerde yaşanan hadiselerde benzer tepkilere neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER