Erdoğan'dan çocuklara: Yetki sahibi olduğunuzda kirlenmeyin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği'nde yaptığı konuşmada çocuklara seslendi. Erdoğan, 'Bugünün çocukları sizler yarın hayatın farklı alanlarına söz, etki, yetki sahibi olduğunuzda sakın ola zamana yenik düşmeyin, kirlenmeyin' dedi.

Erdoğan'dan çocuklara: Yetki sahibi olduğunuzda kirlenmeyin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği’nde konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

Tüm milletimizin, tüm çocukların 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum. 1979 yılından beri dünyanın 120 farklı ülkesinden 30 binin üzerinde çocuğu ağırladığımız bu şenliğimize hepiniz hoş geldiniz.

'MİSAFİR ÇOCUKLARI AĞIRLAMA PROGRAMINA ÖNÜMÜZDEKİ YIL TEKRAR BAŞLAYACAĞIZ'

Salgın sebebiyle zorunlu ara verdiğimiz misafir çocukları ağırlama programlarına önümüzdeki yıldan itibaren tekrar başlayacağız. Böyle dönemlerde çocukların yüreklerindeki saf sevgiye, onların hayatımızı güzelleştiren gülüşüne her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Bizim savaşları bitirmek için gösterdiğimiz gayretlerin en önemli motivasyon kaynağı çocuklardır. Çocukların kulakları bomba sesleriyle değil, işte burada olduğu gibi akranlarının neşeli sesleriyle çınlamalıdır. Çocukların yürekleri tedirginliklerle değil sevgiyle çarpmalıdır, çocuklar korkunun pençesinde değil huzurun kollarında uyumalıdır.

banner112
Ülkemize sığınan herkesi, ama özellikle de çocukları adeta üzerlerine titreyerek korumamızın sebebi de bu yaklaşımdır. Merhum bir sanatçımız ‘Yakarsa dünyayı garipler yakar’ diyor ya aslında bu sözün tersinden doğrusunu ‘Güzelleştirirse dünyayı çocuklar güzelleştirir’ diye ifade etmek lazım. Dünyayı çocuklara verdiğimiz gün her şeyin daha vicdanlı, sevecen olduğunu göreceğiz. Bugünün çocukları sizler yarın hayatın farklı alanlarına söz, etki, yetki sahibi olduğunuzda sakın ola zamana yenik düşmeyin, kirlenmeyin. Ailenize, arkadaşlarınıza, okulunuza sıkı sıkıya sahip çıkın.

'TEKNOLOJİNİN İMKANLARINI KULLANIN AMA ASLA ONUN ESİRİ OLMAYIN'

Teknolojinin imkanlarını kullanın ama asla onun esiri olmayın. Okulda size öğretilenleri mutlaka alın ama onunla sınırlı kalmayın. En iyi öğretici hayattır. Hayatla bağlarınızı asla koparmayın. Salgın döneminde aylarca evden çıkamadığınızı biliyorum. Artık bu günler geride kaldığına göre artık imkan olan her yerde temiz havayla, arkadaşlarınızla buluşun. Biz geçtiğimiz 20 yılda sadece eğitim sistemimizin altyapısını güçlendirmekle kalmadık. Şimdi hatırlıyorum bu parkı açtığımız gün, bu Millet Bahçesi'ni açtığımız gün gerçekten çok mutluydum ve şu anı o açılışta düşledim. Yeter ki siz isteyin.  

(ANKA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER