Erdoğan'dan Hablemitoğlu suikastine ilişkin flaş açıklama

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Hablemitoğlu suikastinin faili Nuri Gökhan Bozkır ile ilgili 'İstihbaratımız Ukrayna'da saklandığını tespit etti ve bu şahsın yakalanarak ülkemize getirilmesi konusunda Zelenski'yle de konuştuk. Bu kişi cinayetin zanlısı olarak ülkemiz yargısına hesap veriyor. Bu iş neticelendi, FETÖ'yle irtibatı konusunda DEAŞ'a silah ve mühimmat temin ettiği de bilinen birisi. Bu kişinin yakalanıp ülkemize getirilmesi geçmişteki faili meçhul cinayetleri aydınlatma konusundaki kararlılığımızın da ispatıdır' açıklamasında bulundu.

Erdoğan'dan Hablemitoğlu suikastine ilişkin flaş açıklama

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuk olduğu NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Necip Hablemitoğlu suikastinin zanlısı Nuri Gökhan Bozkır'ın MİT tarafından Ukrayna'daki yerinin tespit edildiğini açıkladı.

Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:

Merhum Hablemitoğlu FETÖ’nün devlet içerisindeki kadrolaşma çalışmalarını anlatan Köstebek isimli kitabını yayınlayamadan öldürülmüştü.

MİT uzunca bir süredir bu suikastın katil zanlılarından olan Nuri Gökhan Bozkır’ın izini sürüyordu. Bu şahıs kırmızı bültenle aranıyor.

2015 yılından itibaren FETÖ medya organlarına verdiği röportajlarda ülkemiz aleyhine asılsız iddialarda bulunuyor. İstihbaratımız bu kişinin Ukrayna’da saklandığını tespit etti.

Bu şahsın yakalanarak getirilmesi konusunda Zeleneksy’le konuştuk, ‘Bu ülkenizdedir, lütfen bize verin’ dedik. Bu kişi şu anda ülkemiz yargısına hesap veriyor. İstihbarat teşkilatımızın yakın markajı, muhataplarıyla olan sıkı diyaloglarla bu iş neticelendi.

FETÖ ile irtibatı yanında DEAŞ terör örgütüne silah ve mühimmat temin ettiği bilinen isim. Bu şahsın ülkemize getirilmesi geçmişteki faili meçhul cinayetleri aydınlatma konusundaki kararlılığımızdır.

Güvenlik meseleleri bizim için bir bütündür. Her türden terör örgütü ve suç şebekesi ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Faili meçhul cinayetleri ortaya çıkararak kararlılığımız bakidir.

Burada kaçtıkları ülkelerde karanlık odaklarla işbirliği yapan hainlere seslenmek istiyorum; dünyanın neresine giderseniz gidin Türk adaletine hesap vermekten kurtulamayacaksınız. Son nefesinize kadar ensenizde olacağız.

ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU'NDAN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINA SERT TEPKİ

Suikaste kurban giden Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan'ın failin yakalanışını açıklama biçimine sert tepki gösterdi. Hablemitoğlu, isim vermeden Erdoğan'a seslenerek "Biz canımızdan olup, hayal bile edemeyeceğiniz zor bir 20 yılı tamamladık. Adalete, devlete inancımızı ve güvenimizi kaybettik. Ayrıca ne ailemize, ne avukatımıza iletilen herhangi bir şey yok. Süreci, yaşadıklarımızı bilemezsiniz. O yüzden yorumlarınıza dikkat ediniz…" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 23:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAFER PARTİSİ Uçurumdan Önceki Son Çıkıştır ! Ümit Özdağ https://www.youtube.com/watch?v=bx0AR901VeQ
ZAFER PARTİSİ Uçurumdan Önceki Son Çıkıştır ! Ümit Özdağ https://www.youtube.com/watch?v=bx0AR901VeQ - 4 ay Önce

ZAFER PARTİSİ Uçurumdan Önceki Son Çıkıştır ! Ümit Özdağ
https://www.youtube.com/watch?v=bx0AR901VeQ

SIRADAKİ HABER