Erdoğan'dan kredi ve burs açıklaması: Erken yatacak 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurdunda katıldığı iftarda öğrencilere seslenerek Mayıs ayı kredi ve bursların erken yatacağını açıkladı.

Erdoğan'dan kredi ve burs açıklaması: Erken yatacak 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki KYK Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’nda katıldığı iftar programında konuştu. 

Erdoğan'ın ziyareti öncesinde yurtta bozuk olan asansörlerin tamir edilmesinin ardından sosyal medyada birçok öğrenci duruma tepki göstermişti. 

Öğrencilere seslenen Erdoğan, "Bizim okul hayatımız, Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik bakımdan çok çalkantılı çok sıkıntılı bir döneminde geçti. Bir yandan ideolojik gerilimlerin ve kavgaların, diğer yandan ise yoksulluk. Hepsinin üzerine bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık. Bizim evlatlarımızda hem koalisyonların yol açtığı siyasi istikrarsızlığın hem de vesayetin tüm çirkin yüzünü sergilediği siyasi ve sosyal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüler" dedi. 

banner112
Pençe-Kilit harekatı hakkında bilgi veren Erdoğan, "45 terörist etkisiz hale getirildi. İnlerine giriyoruz. Sayı daha da artacak" diye konuştu. 

KREDİ VE BURSLAR ERKEN YATACAK

"Ülkemizde eskiden üniversite kapısında yığılma vardı. Şimdi kimseyi açıkta bırakmıyoruz. Üniversite olmayan il yok" diyen Erdoğan şöyle devam etti: 

"Yurtlarımızın sayısını biz 190'dan 778'e, yurt kapasitelerini de 182 binden 747 bine yükselttik. İsteyen her öğrencimize aylık 850 TL bursa ya da kredi veriyoruz.

Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı için bu ayın 25'inden itibaren yatıracağız."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER