Erdoğan doktorlar için 'gidiyorsa gitsinler' demişti: Bakan Koca'dan flaş açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına ilişkin düzenlemeyle ilgili, "Çalışmalarda önemli bir mesafe katedildi. Hekimler başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımızın haklarını en iyi teslim edecek olan da Cumhurbaşkanımızdır" dedi.

Erdoğan doktorlar için 'gidiyorsa gitsinler' demişti: Bakan Koca'dan flaş açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel hastanelere geçen hekimler için söylediği “Varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözlerine ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konudaki hassasiyetlerini ifade ettiler" dedi.

banner112
Fahrettin Koca, bugün TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamu hastanelerinden özel hastanelere geçen hekimlere yönelik “Varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözlerinin sorulması üzerine Koca, şu yanıtı verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız bu konudaki hassasiyetlerini ifade ettiler. Bir taraftan da Adalet Bakanımız, Maliye Bakanımızla birlikte bizleri bu konularla ilgili görevlendirdiler. Çalışmalarda önemli mesafe kat edildi. Son noktaya gelindi. Cumhurbaşkanımıza arz ediyor olacağız. Hekimler başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımızın haklarını en iyi teslim edecek olan da kendileridir. 14 Mart günü Tıp Bayramı’nın nasıl kutladığını hep birlikte izleyelim."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 13:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan kahraman
Hakan kahraman - 3 ay Önce

Bugün almanca kursuna yazıldım. Hayırlısı...

SIRADAKİ HABER