Erdoğan doktorları hedef aldı: Siz ne sahtekarsınız ya

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, TURKOVAC aşısının üretim sürecine ilişkin belirsizliklere dikkat çeken Türk Tabipleri Birliği'ni hedef aldı. Erdoğan, 'Siz ne sahtekarsınız ya! Sizin Tabipler Odası olarak bir eseriniz var mı?' ifadelerini kullandı.

Erdoğan doktorları hedef aldı: Siz ne sahtekarsınız ya

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman'da toplu açılış töreninden konuştu.

Türk Tabipleri Birliği'nin TURKOVAC aşısının üretim sürecine ilişkin belirsizliklere dikkat çekmesine tepki gösteren Erdoğan, Tabipler Birliği'ni hedef gösterdi. 

'TABİPLER ODASI OLARAK BİR ESERİNİZ VAR MI?'

''Siz ne sahtekarsınız ya'' diyen Erdoğan, ''Şimdi bir de bunların Tabipler Birliği var. Erciyes Üniversitesi büyük bir kadro ile TURKOVAC'ı üretiyor, adamlar diyor ki böyle birşey yok diyor. Siz ne sahtekarsınız? Sizin Tabipler Odası olarak bir eseriniz var mı? Yapana da taş koydunuz. Biz şehir hastanelerini yaptık, tarihinizde Bay Kemal'in Savaş Ay'ın programında gösterdiği gibi rezil hastanelere vatandaşımızı mahkum etmedik. Siz Tabipler Odası olarak o zamanlar sesiniz çıkmadı. Ah, ah.! Bu sahtekarlar, bu cambazlar hastanelerde rehin alınan vatandaşlarımızın haklarını birgün savunmadı. Biz o mücadeleyi verdik. Bunlarda utanma yok. Bunları AKP iktidarı olarak biz yaptık. Türkiye'nin dört bir yanına aldık'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

Değerli kardeşlerim, biz sizi seviyoruz. Allah için seviyoruz. İnanıyoruz ki sizde bizi seviyorsunuz.

AKP'nin 20 yıla yaklaşan kesintisiz iktidarı içinde her oyunla teker teker yüzleştik. Allah'ın yardımı ve milletin desteğiyle her mücaleden alnımızın akıyla çıktı.

Eğitimde sağlığa, sanayiden ticarete her alanda çağ atlatacak adımlarla ülkemizi büyüttük.

MUHALEFETİ HEDEF ALDI

Kim diyecekti ki 20 yıl önce Konya'dan Karaman'a yüksek hızlı tren gelecek? Şimdi kaptan köşküne geçtim, pilotla beraber yüksek hızlı treni kullandık. Rabbim sana hamd olsun. Demek ki oluyormuş.

AKP öncesi Türkiye ile bugünkü Türkiye'nin karşılaştırmasını yapan herkes bunu görecektir. Nankörleri koy bir kenara. Eski Türkiye özlemcilerinin çıkardıkları sese bakmayın. Milletimiz güven ve istikrar ikliminde iktidarı onlara vermedi.

Varsa ülke batsın. Varsın millet sefalete, huzursuzluğa gark olsun. Yeter ki bunların gemileri yürüsün; dertleri bu. 2023 için gece gündüz çalışmaya var mıyız?

İBB'NİN ARDINDAN SIRA ABB'YE GELDİ

İstanbul'da CHP belediyesi ne yapıyor? Bakıyorsunuz anlaşma yapmışlar. Terör örgütünün aparatı olarak İBB'de istihdam etmişler. Aynısı Ankara'da aynısı değişik yerlerde.

2018'dan itibaren ekonomimiz doğrudan saldırı altına altındı. Bu defa da piyasalarda döviz kuru üzerinden aynı oyun oynanmaya devam etti.

20 Aralık'ta bunların ayaklarını kestik mi? Bir anda döviz aşağıya inmeye başladı mı? 20 Aralık bir dönüm noktası oldu. Bu oyunu da bozduk. Kurdaki müsilajı temizlediğimiz gibi enflasyondaki müsilajı da ortadan kaldıracağız.

Yaptığımız yatırımlarla şehirlerimiz nasıl kalkındırdıysak ekonomide de aynısını yapacağız. Biz eserlerimiz ile konuşuyoruz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 hafta Önce

20 aralıkta merkez bankasının piyasaya dolar süreceğinin bilgisini öğrenen ve dolarını yüksek kurdan bozdurup ertesi gün düşük kurdan geri alanların kimler olduğunun mecliste araştırılmasına niye RET OYU verdiniz.