Erdoğan "Dostoyevski" yerine bakın ne dedi? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruslara, Rus kültürüne yönelik saldırıları eleştirirken, Dostoyevski’ye ‘Dostoviski’ dedi. Sosyal medyada konuyla ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı.

Erdoğan "Dostoyevski" yerine bakın ne dedi? 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında Rusya’nın Ukrayna operasyonu nedeniyle Avrupa’da Ruslara ve Rus kültürüne yönelik saldırıları eleştirdi. 

“Böyle saçmalık olur mu? Dostoyevski’nin eserlerine yasak getiriliyor. Bunun tarihte Bağdat’taki kütüphaneleri yakıp yıkan Hülagü’den ne farkı var?” derken büyük Rus edebiyatçı Dostoyevski’nin adını ‘Dostoviski’ şeklinde söylemesi sosyal medyada gündem oldu.  

Erdoğan’ın telaffuzunu eleştiren Twitter kullanıcıları, “Dostoviski, düşmana absinthe”, “Alkolsüz viskinin yeni marka ismi dostoviski”, “Çok iyi bilir Dostoviski’nin eserlerini. Eser meser deyince bina geliyordur aklına. Dostoviski’nin en sevdiği eseri Duble Yol…” gibi mesajlar paylaştı. 

Sosyal medyadan konuyla ilgili paylaşımlar şöyle:

banner112

  

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bunada sükür
Bunada sükür - 3 ay Önce

Ya
DOSTO RAKI deseydi Daha Ayip olmazmiydi? Cehalet gercekten basa bela,, bir sürü Danismani var güya. ,al birini vur ötekine..güresciden, corapcidan, söförden anca bukadar akil danisilir yani.

Dil sürcmesi, cok önemi yok!
Dil sürcmesi, cok önemi yok! - 3 ay Önce

enerjinizi osurukdan seyler icin harcamayin, size yakismaz, degerinizi koruyun! hirsizlara olan beklentinizi cok yüksek tutmayin!

uğur cengız
uğur cengız - 3 ay Önce

yazıldığı gibi değil okunduğu gibi seslenmek lazım..

Keko
Keko - 3 ay Önce

Diplomasının olmadığını biliyoruz da bu çakma reis de kültür de sıfır.....

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

Bu kadar övgüden sonra hır çıkacağından korkarım.Esat tan biliyorum.

SIRADAKİ HABER