Erdoğan, 'hepsi yalan' dedi Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Temel Bey'in yaptığımız görüşmeye ilişkin anlattıkları yüzde 50+1 kısmı hariç hepsi yalan" açıklamasına cevap verdi.

Erdoğan, 'hepsi yalan' dedi Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Şahsen hem şaşırdım hem de üzüldüm. Ben konuşmadan hemen sonra dostane bir görüşme oldu. Her noktada anlaşmamak üzere anlaştık dedim. Birçok konuya temas ettik. Sayın Erdoğan'ın '50+1 hariç hiçbirisi doğru değil' Ne söylemişim de doğru değil? Çok üzüntü verici bir durum" dedi.

Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Beştepe'de yaptığı görüşmenin ardından tartışmalar devam ediyor.

Karamollaoğlu'nun Beştepe'deki görüşmenin ardından yaptığı açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temel Bey’in yaptığı açıklamalar maalesef gerçeği yansıtmıyor. Burada tek doğru olan 50+1 açıklaması. Bunun dışındaki açıklamalarından dolayı maalesef çok üzgünüm. Biz bu görüşmede iki kişiydik. Sadece Temel Bey ve ben vardık. İade-i ziyaret düşünüyordum, ancak bu sakıt oldu" demişti.

Erdoğan'ın bu sözlerine Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu Sputnik Türkiye Radyosu'nda yaptığı konuşmada yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil" diyerek tepkisini gösterdi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Beştepe’de kabul etmişti.

2 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından Karamollaoğlu, şunları aktarmıştı: "Erdoğan sistemi 'istikrar' için savundu, sadece '50+1’in mahsurlu olduğunu anladık. 50+1’i o zaman bu kadar sıkı bir şeye bağlamamamız gerekirmiş. Onun farkına vardık' dedi.

Aksaklıkları da ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanı, ekonomik yönden de dış politikadaki gelişmeler yönünden de her şeyin dört dörtlük olduğu kanaatinde. Hiç problem görmüyor kendisi. Ben dedim ki, “Size gelen bilgilerde en azından yanlışlıklar, farklılıklar olabilir.” O aynı kanaatte değil.

Ülkede ekonomide de problemlerin olduğunu Sayın Cumhurbaşkanı'na söyleyince, ‘Bunlar abartılıyor' karşılığını verdi.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Eren
Can Eren - 3 hafta Önce

Sonra çık memlekette deizm ve ateizm neden bu kadar yükseliyor diye yakın. İkiniz de İslami cenahtan gelen, dininizi göz önünde yaşayan (göstere göstere) hatta insanların da sizler gibi yaşamasını isteyen, dini kelimeleri, terimleri dilinizde düşürmeyen, etiketinize göre insan ve koruma orduları ile cuma namazlarına giden insanlarsınız. İnsanlar sizin yaptığınızın din ile bağdaşan bir yanları varsa kendileri için o dinde bir şey göremiyor, bulamıyorlar. Yani insanlar bu riyakarlıkları ve dini bir araya getiremiyorlar. Bu nedenle dinden bu kadar uzaklaşıyorlar ve gelecekte de uzaklaşacaklar.

Not: Karamollaoğlu bugün belki biraz mütevazi, olgun, demokrat hareket ediyor veya görünmek istiyor olabilir ancak geçmişinde Madımak Otelini yakmaya giden Hizbullahçılara direkt olarak destek vermiş, gazanız mübarek olsun diyebilmiş zamanın Refah Partisi Sivas Belediye Başkanıdır.