Erdoğan: İhracatta rekor kırıyoruz

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan: İhracatta rekor kırıyoruz

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

Bütçe hazırlıkları Haziran'da başlayan ve Aralık sonuna kadar devam eden zahmet gerektiren bir çalışmadır. Bakanlıklarımızın, STK'ların içinde yer aldığı uzun bir maratonun ardından hazırlanan bütçe teklifi ülkemizin yol haritasıdır. 

Bütçeden en büyük payı her zaman olduğu gibi yine eğitim almaktadır. 

Sosyal harcamaları bütçenin yüzde 6'sı seviyesine yükselttik.

banner112
İhracatımız rekor üstüne rekor kırıyor. İstihdamda salgın öncesinin de üstünde bir yere geldik. Yatırımcılarımız üretimi arttırmak için makine ve hammadde peşinde koşuyor. 

Kuraklık tehdidi ile karşı karşıyayız. Ekim sonuna gelmiş olmamıza rağmen tarım için ihtiyaç olan yağmur yağmadı. 

Üreticilerimizden ricam; tek karış boş arazi bırakmadan tarlalarını ve seralarını ekmeleri, ahırlarını dolu tutmalarıdır. 

Türkiye'ye husumet besleyenler, terör örgütleri ile küresel şer çeteleri ile birlikte çalışmaktan çekinmeyecek kadar gözü dönen eşi benzeri görülmemiş bir ekiple karşı karşıyayız. Sürekli olarak 'ülke çöktü', 'devlet battı', 'devlet bitti' edebiyatı yapmaktadır. Kalbinin pusulası kendi ülkesini değil de başka yerleri gösterenler ile bu ülkenin asil evlatları arasındaki mücadele hiç bitmedi, bitmeyecek. Düşmanı fiziki olarak bu topraklardan attık, geride bıraktığı zihniyet kirinden hala kurtulamadık.

"Ülkemize, yeşil iklim fonundan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum" 

Ayrıntılar geliyor...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER