Erdoğan'ın danışmanı Yerlikaya 4 maaş alacak

Erdoğan'ın danışmanı olan Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. yeni görevle 3 maaş alacağı yazılan Yerlikaya'nın 4. bir maaşı daha olduğu ortaya çıktı.

Erdoğan'ın danışmanı Yerlikaya 4 maaş alacak

Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun (VakıfBank), Olağan Genel Kurul Toplantı Sonucu, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Toplantı kapsamında bankanın yönetim kurulu ve yönetim kurulu komitelerinin görev dağılımları da belirlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı Hamza Yerlikaya bankaya bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Borsaya yapılan bildirime göre Vakıfbank’ta kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri aylık 12 bin 530 TL maaş alıyor.

Yerlikaya, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevini de yürütüyor.

3 DEĞİL 4 MAAŞ ALACAK

Vakıfbank yönetim Kurulu Üyeliği'ne atanan Hamza Yerlikaya'nın Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcılığının ardından atandığı bu görevle beraber 3 maaş alacak olması tepki çekmişti.

Ancak Yerlikaya'nın bu göreve atanmadan önce 3 maaş aldığı ve Vakıfbank yönetim kuurlu üyeliği ile alacağı maaş sayısının 4'e çıktığı ortaya çıktı. 

Yerlikaya, 2008 yılında değişiklik yapılan 5774 sayılı Başarılı Sporculara Aylık Bağlanması İle Devlet Sporcusu Unvanı Verilmesi Hakkında Kanuna göre, Olimpiyat şampiyonu olduğu için gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan da ayrıca müşavirlik maaşı alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şu sıfat
Şu sıfat - 1 yıl Önce

insanı hiç şaşırtmıyor.