Erdoğan'ın en yakınındaki ismin kızına koronavirüse rağmen VIP düğün

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllarca fotoğrafçılığını yapan Kayhan Özer'in kızı Tuğçe Özer bu akşam dünya evine girdi. Düğünde maske, mesafe kuralı hiçe sayıldı, ünlü sanatçı Berkay da konser verdi. Tuğçe Özer 2014 yılında KPSS'ye girmeden memur yapılmış Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda çok kısa sürede yükselerek daire başkanı olmuştu. Işın Karaca KRT'nin gündeme getirdiği çift standart düğüne isyan etti.

Erdoğan'ın en yakınındaki ismin kızına koronavirüse rağmen VIP düğün

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllarca fotoğrafçılığını Kayhan Özer'in kızı Tuğçe Özer 2 Haziran akşamı Ankara'da VIP bir düğün ile Burak Ekmekçiler ile dünya evine girdi.

PANDEMİ YASAKLARI HİÇE SAYILDI

Düğün kalabalık bir davetli grubu ile gerçekleşirken pandemi kuralları unutuldu. Düğünde sosyal mesafe hiçe sayıldı, konukların çoğunda maske bile olmadığı görüldü.

BERKAY SAHNE ALDI

Sanatçıların, müzisyenlerin konser vermesi, sahne alması İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanmışken düğünde ünlü sanatçı Berkay sahneye çıktı. Davetliler ise omuz omuza, iç içe eğlendi, şarkılara eşlik etti.

İşte o çok çarpıcı görüntüler:

Kağıt toplayıcılarına, işçilere, yurttaşlara maskelerini doğru takmadıkları gerekçesi ile ceza kesilirken Tuğçe Özer'in düğünün hiçbir denetim olmaması dikkat çekti.

İşte Özlem Özer'in gelin arabası:

İSMİ VIP TORPİL LİSTESİNDE ÇIKMIŞTI

2014 yılında dönemin CHP Sözcüsü Haluk Koç AKP'nin sınavsız, KPSS'siz VIP torpille işe aldığı isimleri açıklamıştı.

KISA SÜREDE MAKAM MEVKİ SAHİBİ OLDU

O isimler arasında Tuğçe Özer de vardı. Tuğçe Özer önce sınavsız memur yapıldı sonra hızlı bir şekilde makam ve mevki sahibi oldu. 2 günlük memurken Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde basın müşaviri koltuğuna oturtuldu. Kısa süre sonra da Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Daire Başkanlığı'na getirildi. 

IŞIN KARACA SİTEM ETTİ

Bu çifte standarta isyan eden Işın Karaca, düğün görüntülerini Instagram hesabından paylaşarak şu sözlerle sitem etti; 

“Bu videoyuyu paylaşma sebebim asla ama asla sahnedeki sevgili Berkay ve arkadaşlarını yermek için değil! Bilakis bizler bizden birilerinin para kazanmasına inanılmaz seviniyoruz. Burası Ankara. Bu akşam. Saatler 22:00 den sonrası. Bizim çıkacağımız düğünler valilikten izin alamazken Ankara’daki bu görkemli düğün (bu arada gelin ve damata tebriklerimizi sunuyoruz) gecenin geç saatine kadar devam etti. Baştan beri anlatmaya çalıştığım çifte standart aynen böyle oluyor!!!“

“Düğünde en mevkili protokolden yapımcılara, iş insanlarından gazetecilere kadar misafirlerle dolu. Şimdi ben kime dert yanayım? Benim ve bu ay sahnede olması gereken bir çok arkadaşım haksız rekabetin tam göbeğinde yaşarken bu kabul edilir bir durum değil! İzin veriyorsanız hepimize izin verin! Tabi bu arada kurallara uyarak düğün yapacak vatandaşlarımızı da ilgilendiren bir durum var ortada!! Söz bittiği yerdeyiz. Çifte standarttan inanılmaz şiştik! Ve biz de herkes gibi sahnelerimize kavuşup paramızı kazanmak istiyoruz!! İmkansız bir istek değil! Diyorum ya. Berkay ve arkadaşları için sevinirken hala yasaklar yüzünden işe gidemeyen müzisyenler ne olacak?”

İşte Işın Karaca'nın paylaşıtığı o video:

IŞIN KARACA'YA DESTEK YAĞDI

Yorumlarda ise birçok kişi Işın Karaca’ya hak vererek; devleti eleştiri yağmuruna tuttu.

İşte o mesajlar:

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2021, 16:41
YORUM EKLE