Erdoğan'ın maaşını 'az' bulan AKP'li yurttaş doların artış nedenini böyle açıkladı!

İstanbul Bağcılar’da kendisine AKP’nin ekonomik sıkıntıları giderip gideremeyeceği sorulan AKP’li vatandaş dolardaki artışın sebebi olarak dış güçler ve tutuklu iş insanı Osman Kavala’yı gösterdi.

Erdoğan'ın maaşını 'az' bulan AKP'li yurttaş doların artış nedenini böyle açıkladı!

Bağcılar’da Medyali isimli YouTube kanalı tarafından yapılan sokak röportajında AKP’li olduğunu söyleyen bir vatandaş, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maaşının 100 bin TL olmasını azımsadı. “Hakkıdır alabilir. Cumhuriyet tarihine bakınca yine en az bu adam alıyor” dedi.

AKP’ni ekonomik sıkıntıları giderip gideremeyeceği hakkında konuşan vatandaş, dolar ve euro artışını dış güçler ile tutuklu iş insanı Osman Kavala’ya bağladı. “Dış güçler müdahale ediyor. Osman Kavala’ymış diğerleriymiş. Bundan dolayı kur yükseliyor. ABD’dir İngiltere’dir. Emperyalizm yani. Bir de üretim az olunca tabii ki. Büyük devletler stok yaptığı için fiyatlar yükseliyor.” dedi.

Erken seçimin ‘masraf’ olacağını söyleyen vatandaş, “Erdoğan gibi bir adam bir daha dünyaya gelmez. Bu farklı bir meziyet.” ifadelerini kullandı.

OSMAN KAVALA KİM?

Mehmet Osman Kavala 2 Ekim 1957 yılında Paris'te doğdu. Türk iş insanı, insan hakları savunucusu ve hayırsever. 1990'ların başından beri birçok sivil toplum kuruluşuna destek olmuştur. 2002'den beri kar amacı gütmeyen bir kültür kurumu olarak faaliyetlerini sürdüren Anadolu Kültür'ün kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Babası Mehmet Kavala'nın 1982 yılında vefat etmesinin ardından, Kavala Grubu'nda yönetici olarak çalışmaya başlayan Osman Kavala, İletişim yayınlarının kurucuları arasında yer aldı.

Osman Kavala, lise eğitimini 1975'te İstanbul'da Robert Lisesi'nde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde işletme, Manchester Üniversitesi'nde ekonomi üzerine lisans eğitimi aldı. New York'taki The New School for Social Research'te doktora eğitimine başladı ancak 1982'de babası Mehmet Kavala'nın ani ölümü sonrasında İstanbul'a döndü ve ailesinin işlerini devraldı.

OSMAN KAVALA NEDEN TUTUKLANDI?

Osman Kavala, 1 Kasım 2017 tarihinde tutuklandı. Gezi Parkı olayları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpasları ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan iş adamı Osman Kavala, Gezi Parkı olaylarının yöneticisi ve organizatörü olmakla suçlanıyor. Osman Kavala, 1 Kasım 2017 tarihinde tutuklandı. Kavala, halen cezaevinde bulunuyor.

YORUM EKLE