Erdoğan'ın 'Millet açsa siz doyurun' sözüne Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefete yönelik "Millet açsa siz doyurun" sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Çekilin aradan Türkiye'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Çekilin aradan Türkiye'de her kuruşun hesabını veren bir Millet ittifakı iktidar olacak" dedi.

Erdoğan'ın 'Millet açsa siz doyurun' sözüne Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi Batıkent Murat Karayalçın Meydanı'nın açılış programına katıldı.

Açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın grup toplantısında kullandığı, "Millet açsa onları da siz doyuruverin" sözlerine değinerek, "Bu meydan kentte yaşayanların enerjilerini tükettikleri bir yer olacak. Yardımlar konusunda da belediye başkanlarımız gerçekten de tarih yazıyorlar. Olağan üstü çalışıyorlar. Diyorlar ya "aç varsa siz doyurun'. Çekilin yoldan Türkiye'deki bütün açları doyuracağız" dedi.

'ÇEKİLİN ARADAN TÜRKİYE'DE HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK'

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Çekilin aradan Türkiye'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Çekilin aradan Türkiye'de her kuruşun hesabını veren bir Millet ittifakı iktidar olacak. Biz bunları biliyoruz, yapacağız. Eğer belediye başkanlarımız bütün engellemelere rağmen, bir tarih yazıyorlar ise halkın iktidarı olduğunda o tarihin çok daha görkemli bir şekilde ortaya konacağını onlar da çok iyi biliyor. Biz yapacağız, güzel şeyler yapacağız. Birlikte, dostlarımızla birlikte yapacağız. Bir tarih yazacağız. Siyasete ahlakı getireceğiz."

'SEDAT PEKER'DEN 10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ KİM?'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var" ifadelerini da hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Eğer bugün 21. yüzyılın Türkiye'sinde bir İçişleri Bakanı kalkıp konuşma yapar, bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar para alıyor der ve bu ülkenin en önemli koltuğunda bir numaralı koltuğunda oturan kişi hiç sesini çıkarmazsa o da bu işe ortaktır demektir" ifadelerini kullandı.

"Aynı olayın bir CHP'li için söylenmesi durumunda Türkiye'de kıyamet kopardı" diyen Kılıçdaroğlu, "Hepimiz kim suçlu yakalamaya çalışırdık. Üstünü örtmeye değil, hesabını sorardık. Üstünü örtüyorlar, örtemeyecekler. Bunu sakın ola ki unutmayın" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!!
ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!! - 6 ay Önce

ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!!

mert yiğit cesur
mert yiğit cesur - 6 ay Önce

HIRSIZI ,SAHTEKARI ,YALANCISI BOL ,BESLEME ANASINDAN ÇİĞ SÜT EMMİŞ SİYASETÇİLERİ , RÜŞVETÇİ HAKİMLER SAVCILAR. SÖZDE GAZETECİ KILIKLI NAMUSSUZ ŞEREFSİZ SATILIK BESLEME GAZETECİ VE TELEVİZYONCULAR MAFYA BESLEME SAPIK TARİKATLAR CEMAATLER PARALI VE BESLEME KÖPEKLER İLE DEĞİL
ŞEREFLİ NAMUSLU KURSAĞINDAN RÜŞVET GEÇMEMİŞ ANASINDAN HELAL SÜT EMMİŞ HAKİMLER SAVCILAR ASKER POLİS SİYASETÇİLER BÜROKRATLAR MEDYA İLE HEP BERABER BU ÜLKE KURTULUR YATAĞA HİÇ KİMSE AÇ GİRMEZ AŞI İŞİ OLUR
YOKSULUK VE AÇLIK İLE ALAY EDEN HIRSIZ SAHTEKARLARA ŞERFSİZLERE LANET OLSUN ALLAH BELANINIZI VERSİN HEPİNİZİN HIRSIZ ALÇAKLAR