Erdoğan'ın Putin görüşmesiyle ilgili çarpıcı iddia

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Putin'in daveti üzerine Rusya'ya gerçekleştirdiği ziyarete bakanlardan herhangi birinin katılmamasına ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu.

Erdoğan'ın Putin görüşmesiyle ilgili çarpıcı iddia

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin İstanbul İl Başkanlığının Şişli'de düzenlediği basın toplantısında konuştu. Etkinlikte basın mensuplarıyla bir araya gelen Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Putin'in daveti üzerine Rusya'ya gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyaretine bakanların katılmamasına ilişkin "Bana gelen bilgiler bunun Rusya tarafından istendiği yönünde" dedi.

“İlk kez bir cumhurbaşkanı yanında herhangi bir bakan olmaksızın bir ziyaret gerçekleştirmek zorunda kaldı" diyen Ahmet Davutoğlu, "Bana gelen bilgiler bunun Rusya tarafından istendiği yönünde. Eğer böyle istenmişse durum daha da vahim. Türk heyetinde kimin yer alacağına başka bir ülke karar veremez. Eğer Erdoğan tarafından bu tercih edilmişse ya bakanlarının bilgilerine güvenmiyor ya da sadakatlerine güvenmiyor. Her iki halde de bakanları değiştirmesi lazım. Ya da bakanların 'bu bizim devlet onurumuza yakışmaz' deyip ayrılması lazım. Rusya istemişse 'Seni biz bir kişi kabul ederiz. İstediğimizi sana söyleriz. Sen de gereğini yaparsın'. Bunu sineye çeken cumhurbaşkanı da tarihte aynen Trump'ın "Ahmak olma" mektubu gibi diplomaside kara bir leke olarak bunu taşır.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE