Erdoğan'ın yerine geçebilecek ismi açıklamıştı: AKP'den flaş yanıt

İktidarlığa yakınlığı ile bilinen ORC Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mehmet Pösteki, gelecek seçimlerde Erdoğan'ın aday olmaması durumunda AKP kulislerinde yerine geçebileceği söylenen ismi açıklamıştı. Pösteki'nin iddialarına ilk yanıt AKP'nin sosyal medya hesabından geldi.

Erdoğan'ın yerine geçebilecek ismi açıklamıştı: AKP'den flaş yanıt

ORC Araştırma Şirketi'nin başkanı Mehmet Pösteki, Nevşin Mengü'ye konuştu. Mengü'nün, “Erdoğan herhangi bir nedenle 2023 seçimleri için aday olmazsa kim olur?” sorusuna Pösteki’nin kulislerde Hulusi Akar’ın isminin geçtiğini söylediğini belirterek şunları kaydetmişti:

Pösteki, Suriye, Libya, Azerbaycan operasyonlarından sonra Akar’ın adının öne çıktığını, tabanda güven ve takdir kazandığını söylüyor. Herhalde Akar, Erdoğan’ın aday olmak istememesi ya da olamaması durumunda, partiyi değil de devleti temsil edecek, parlamenter sisteme olası bir dönüş durumunda siyaset üstü olabilecek bir figür gibi görülüyor. Askeri vesayeti bitirme sözüyle iktidara gelen AKP’nin Erdoğan olmayacaksa Akar olsun noktasına gelmesi de (eğer gerçekten öyleyse) hayli düşündürücü, ya da hatta eğitici diyelim.

AÇIKLAMA YAPILDI

AKP Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı:

Kamuoyunun dikkatine:

AK PARTİ olarak ORC isimli şirkete yaptırdığımız hiçbir araştırma yoktur. AK PARTİ olarak, bilimsel yeterlilik seviyesinde ve bilimsel etik ilkeler çerçevesinde görmediğimiz kurumlarla çalışmamak prensibimizdir.

YORUM EKLE