Erdoğan’ın yakın çevresi hakkında bomba iddia

AKP eski milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresinde bulunan bazı önemli isimlerin yurt dışına yerleşmeye dönük planlar yaptığını KRT'de ekranlara gelen Olağan İşler'de anlattı.

Erdoğan’ın yakın çevresi hakkında bomba iddia

KRT Haber Koordinatörü Bengü Şap Babaeker moderatörlüğünde ekranlara gelen Olağan İşler programına konuk olan AKP eski milletvekili, Erdoğan'ın eski doktoru Op. Dr. Turhan Çömez, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Programda, Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresinden önemli isimlerin yurt dışında ileriye dönük plan yaptığını ifade eden Çömez, “Erdoğan’ın yakın çevresinden dahi şu anda İngiltere’de kariyer arayan, gelecek arayan, istikbal arayan insanlar var. Ailesinin bir kısmını orada bırakıp kendisi gelip giden çok önemli isimler var. Erdoğan’ın bunları iyi okuması lazım” dedi. 

Yurt dışına gitme planı yapanların Erdoğan’ın ailesinden olup olmadığı sorusuna karşılık Çömez, “Hayır. Erdoğan’a yakın çevresinden. Ailesinden bahsetmiyorum. İngiltere’yi bildiğim için zaman zaman da karşılaştığım için net olarak söylüyorum; çok yakın çevresinden insanlar var” ifadelerini kullandı. 

Çömez, yurt dışı planı yapanların gelecek kaygısı taşıdığını belirterek “Türkiye ile ilgili bir gelecek kaygıları var. Yarınlarını garanti altına alma duygusu var” ifadelerini vurguladı. 

İşte programdan o bölüm:

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2022, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER