Eski AKP'li bakan paylaştı, sosyal medya karıştı: Türkiye'nin gizlediği 'Kıyamet Silahı'

AKP’liler son günlerde sosyal medyada Türkiye'nin herkesten gizlediği ve 'Kıyamet Silahı' olduğu iddia edilen bir 'proje'yi tartışıyor. Eski AKP'li bakan Erdoğan Bayraktar'ın da 'proje'den bahseden bir videoyu hesabından paylaşması sosyal medya gündemine oturdu.

Eski AKP'li bakan paylaştı, sosyal medya karıştı: Türkiye'nin gizlediği 'Kıyamet Silahı'

Bir Youtube kanalında, “Kıyamet Silahı” adı verilen bir silahı Türkiye’nin ürettiği öne sürüldü. “Crysis” adlı Türk yapımı oyununda yer alan teknolojileri Türkiye’nin yürüttüğü projelerle tamamladığı iddia edildi. Buna göre; uzaktan kontrol edilen robotlar, her türlü etkili kurşunu geçirmeyen ve içeriği bilinmeyen bir zırhın yapıldığı videoda anlatılıyor. 

Bir bilgisayar oyunundaki teknolojilerin ve icatların hayata geçirildiğini öne süren videoyu, eski AKP’li Bakan Erdoğan Bayraktar’ın paylaşması ise dikkat çekti. Üstelik videoya göre bu projeler AKP öncesinde başladı ve AKP döneminde tamamlandı. Yine videoya göre, tamamlanan projelerle ilgili bilgi paylaşımı yapılıyor. Eski Bakan Bayraktar’ın buna karşılık “gizliliği sona eren projeleri” Youtube’dan öğrenmesi eleştiri konusu oldu. Sosyal medyada Bayraktar’a videodaki iddiaların “yalan” olduğu yönünde mesajlar geldi. 

Bayraktar'ın paylaştığı videoda, "aşı karşıtı" ifadelerin yer alması dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 hafta Önce

küreselcilere karşi en büyük silahımızın Büyük ATATÜRK ve O'nun ilkeleri olduğunu bilmeyenlerin bu konuda bir şey üretmelerinin mümkünatı yoktur.