Eski AKP'li vekilden laiklik çıkışı: Anayasadan çıkarılmalı

Eski AKP'li vekil Resul Tosun, iktidara yakın bir yayın organında yayımladığı yazısında laikliğin anayasadan çıkarılması gerektiğini söyledi.

Eski AKP'li vekilden laiklik çıkışı: Anayasadan çıkarılmalı

AKP’nin takvimini oluşturduğu ve MHP’ye sunmayı planladığı belirtilen yeni anayasa çalışmaları sürerken iktidara yakın köşe yazarları da laiklik karşıtı çıkışlarını açıkça yapmaktan çekinmiyor.

Eski AKP Tokat Milletvekili Resul Tosun, partisinin yayın organlarından Star gazetesindeki yazısında, laikliğin anayasadan çıkarılması isteğini dile getirdi.

Tosun, "İstanbul ve Ankara'da olduğu gibi muhafazakâr tabanın oyunu almaya uygun adaylarla seçime giren CHP'nin zihniyeti değişmemiştir. Ne İstanbul'da ne Ankara da ne de başka bir yerde. Her münasebette sözcüleri laikliği bahana ederek İslam dininin toplumda ve devlette etkili olmasından veya görünmesinden rahatsız olmaktadırlar. En son Devlet Bahçeli Bey bu zihniyete karşı çok sert bir cevap verdi." dediği yazısında "sorunun eninde sonunda gelip laikliğe dayandığını" öne sürerek şu ifadeleri kullandı:

90 senedir dindarlara hayatı zehir etmeye çalışanların ve toplumu İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanların tek gerekçeleri laiklik.

İşte tam da bu sebeple istismarı önlemek için laiklik ilkesi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi ya anayasadan çıkarılmalı ya da istismarı engelleyecek netlikte tarif edilerek yer almalıdır.

Yoksa bu zihniyetin, ellerine geçen ilk fırsatta 28 Şubat benzeri uygulamalara teşebbüs etmekten ve toplumu germekten çekinmeyeceği anlaşılmaktadır.

Demedi demeyin!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baş  yalaka , arap usagi..
Baş yalaka , arap usagi.. - 2 hafta Önce

Dingil laikligi anayasadan cikaran ülkelerde din iktidara karismaz. iktidarda insanlarin dini secimlerine ve yasamlarina karismaz. o ülkeler senden 100 yil ilerde! Onlar arap kafalari ile yasamiyorlar!!!! Sanada dini ibadetlerinde Allaha inancinda mani olan yok! Allah, peygamber, din diyerek milleti uyutup hirsizlik yolsuzluk yapiyorsunuz! Aranizda dincilerden fakiriniz varmi? hepsi multi milyoner, nasil oluyor?

şeyh
şeyh - 2 hafta Önce

seni arap çocuğu seni, sen git bu ülkeden biz Türk'üz

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

emperyalist devletler sömüreceği ülkelerin çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasını istemez.bu amaçlarına ulaşmak için yerli gerici-liboş-maydınlar ile işbirliği yaparak ulusal ve çağdaş olan ne varsa saldırırlar.ey laiklik konusunda olumsuz fikir beyan edenler eğer vatan haini değilseniz konuyu idrak edememişiniz demektir.

Vatansever
Vatansever - 2 hafta Önce

Laiklik ve anayasayla ugrasicagna ekonomi duzeltin.bos islerle ugrasip milleti geriyorsunuz.beceremiyorsaniz ERKEN secime gidinde samari bi yiyin .millet sabrin son demin de