Eski Refah Partili milletvekili Hasan Mezarcı: Artık su içmek orucu bozmayacak

Kendisini 'mesih' ilan eden eski Refah Partili milletvekili Hasan Mezarcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışma konusu oldu. Mezarcı, 'Su içmenin orucu bozacağına dair dînî ahkamı iptal ettim' dedi.

Eski Refah Partili milletvekili Hasan Mezarcı: Artık su içmek orucu bozmayacak

Refah Partisi’nden İstanbul Milletvekiliği de yapan Hasan Mezarcı, ‘irticai’ görüşleri nedeniyle hapse girmiş, hapisten çıkınca da ‘Mesih’ olduğunu ilan etmişti. Mezarcı daha sonra Almanya’ya yerleşmişti. Mezarcı’dan Ramazan orucu ile ilgili ilginç bir çıkış geldi.

'SU İÇMENİN ORUCU BOZACAĞINA DAİR DİNİ AHKAMI İPTAL ETTİM'

“Su içmenin orucu bozacağına dair dînî ahkamı iptal ettim” diyen Mezarcı, Twitter paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

İyi geceler çocuklar. Su içmenin sağlık açısından zorunluluk olduğunu, uzun süre susuz kalmanın zararlarını biliyorsunuz. Su içmenin orucu bozacağına dair dînî ahkamı iptal ettim. Oruç tutanlar, su içersek orucumuz bozulur diye endişe etmesin; suyunu içsin, orucuna devam etsin. Dinde, îmanda, ibâdette zorlama yoktur, gönüllülük esastır. Oruç tutmakta zorlananlar tutmayabilir veya oruç gün ve saatlerini kendilerine göre ayarlayabilirler. Su içmek sağlık açısından zorunluluk olduğu için orucu bozmaz. Âile, mahalle, toplum, devlet baskısıyla, ibadet olmaz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
uğur cengız
uğur cengız - 2 ay Önce

yeşşe sen emi, nasılda yakın gelecekte su bulamayacağımızı anlamış..

erdogan sayesinde etraf sapiklarla doldu
erdogan sayesinde etraf sapiklarla doldu - 2 ay Önce

cöplük horozu öttü, referansi islam!

SIRADAKİ HABER