Eski TÜGVA yöneticisinin AKP döneminde İBB'den işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı

Eski Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır'ın, AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı bir şirketten işe gitmeden yıllar boyunca yüklü miktarda maaş aldığı ortaya çıktı.

Eski TÜGVA yöneticisinin AKP döneminde İBB'den işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı

TÜGVA İstanbul Teşkilat Koordinatörü Ömer Faruk Toktekin'in paylaşımını alıntılayarak "Ömer kardeşimize de birçok kardeşimize olduğu gibi iftira operasyonu başlamış. Kendi yaptıları pislikleri iftira olarak bu milletin aziz evlatlarına atıyorlar. Milletimiz teröristlerin iftiralarına kanmaz" diyen eski TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Dr. Suat Kır'a, gazeteci Metin Cihan'dan tepki geldi.

Vakıfla ilgili belgeleri ortaya çıkaran ilk isim olan Cihan, Kır'a "Suat Bey, neden bu kadar sinirli olduğunuzu anlamaya çalışıyordum. Bakın ne buldum. Maaş bordronuzu düşürmüşsünüz. Hani TÜGVA Genel Başkan Yardımcılığı yaptığınız yıllar boyunca belediye kadrosunda işe gitmeden aldığınız maaş" diye seslendi.

Cihan, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda konuya ilgili belgeye de yer verdi.

Cihan'ın paylaştığı belge, Suat Kır'ın AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İstanbul Otobüs İşletmeleri Ticaret A.Ş. şirketinden hiç işe gitmeden maaş aldığını ortaya çıkardı.

YORUM EKLE