Eski TÜİK Başkanı'ndan kabine hakkında bomba iddia...

Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın istifa edebileceğini ileri sürdü. Aydemir, "Herhalde bugün yarın ayrılacak" dedi.

Eski TÜİK Başkanı'ndan kabine hakkında bomba iddia...

Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, TV5’de yayınlanan “Konuşmadan Olmaz” programında Hasan Basri Akdemir’in sorularını yanıtladı. Akdemir’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısındaki faiz oranları hakkındaki sözlerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın Erdoğan’ı alkışlamaması hakkındaki değerlendirmesini sorması üzerine, Aydemir, şöyle konuştu:

 “İşin ciddiyetinin farkında olan, kurumlardan bilgiler geldiği için bence neyin ne olduğunu bilen tek kişi oydu ve o yüzden de açıklama yapmadı. Zaten Cumhurbaşkanının da yaptığı açıklamanın da Sayın Lütfi Bey’e karşı olduğunu herkes söyledi. Herhalde Lütfi Bey de ya bu gece bırakır ya yarın bırakır diye düşünüyorum.

Bu sistem içinde olmaz Hasan Basri Bey, olmaz. O yüzden biz söylüyoruz, bir sistem, iki zihniyet meselesi. Getirdi ne oldu? Ne kadar dayandı Naci Bey’e? Kaç ay dayanabildi? 4-5 ay dayanabildi, o kadar. Lütfi Bey ne kadar dayanacak? Lütfi Bey de herhalde bugün yarın ayrılacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER