Fatih Altaylı AKP'yi topa tuttu: Yazmak için 3 gün bekledim

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, AKP'yi topa tuttu. "Batı’da HDP’yi terörist ilan edip, Doğu’da kol kola gezmek açıkça vatandaşı kandırmak demek"dedi.

Fatih Altaylı AKP'yi topa tuttu: Yazmak için 3 gün bekledim

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, 'Doğu'da dost Batı'da düşman  ' başlıklı yazısında AKP'nin Türkiye'nin farklı bölgelerinde, farklı politikaları olduğu görüşünü dile getirdi. 

"Bunu söylemeden önce üç gün bekledim. Üç günün sonunda emin oldum ve yazıyorum" diyen Altaylı, iktidar partisinin başta CHP olmak üzere muhalefet partilerini HDP üzerinden terörle iş birliği yapmakla suçladığını hatırlattı. 

Altaylı, "Ancak gördüğüm kadarı ile bu AK Parti’nin Batı ve Orta Anadolu’da uyguladığı politika. Doğu’da ise aynı AK Parti bambaşka bir politika ile ilerliyor. Batı ve Orta Anadolu’da düşman ilan ettiği HDP ile Doğu’da el ele kol kola yürüyor" ifadesini kullandığı yazısında şunları kaydetti:

"Bunu nereden mi çıkarıyorum? Bismil’den. Geçenlerde Bismil’de HDP’nin bir açılıştaki fotoğrafları kamuoyuna yansıdı. Bu açılışı kim yaptı biliyor musunuz! AK Parti Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur. Şaka yapmıyorum. Her yerde yazıldı zaten, şakalık tarafı yok.

'BATI'DA HDP'Yİ TERÖRİST İLAN EDİP DOĞU'DA KOL KOLA GEZMEK, AÇIKÇA VATANDAŞI KANDIRMAK'

Açılışta AK Partili İlçe Başkanı 'Baş Konuk'. Mahzur var mı! Bence yok. Keşke tüm partiler birbirlerine karşı bu kadar nazik olsalar. Mahzur var mı! Bence var. Batı’da HDP’yi terörist ilan edip, Doğu’da kol kola gezmek açıkça vatandaşı kandırmak demek.

'PARTİSİ DİSİPLİNE VERİR DİYE BEKLEDİM'

Peki niye üç gün bekleyip dördüncü gün yazdım. Hani belki ilçe başkanı bunu kafasına göre yapmıştır ve parti hemen kendisini disipline verir diye. Vermediklerine ve ses çıkarmadıklarına göre politika bu. Sanki eyalet sistemine geçilmiş gibi. Allah kabul etsin"

YORUM EKLE