Fatih Altaylı'dan bomba istifa iddiası: Türkiye'nin gündemindeki kurumun başkanı istifa etti

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye’de son günlerde sık sık gündeme gelen bir kurumun başında yer alan ismin istifa ettiğini yazdı.

Fatih Altaylı'dan bomba istifa iddiası: Türkiye'nin gündemindeki kurumun başkanı istifa etti

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, istifanın henüz işleme konulmadığı için kurumun ismini vermediğini ifade ederek, “Bu istifanın kurumun bu ay göstereceği performansın bağlı olduğu kişi tarafından beğenilip beğenilmemesine bağlı olarak işleme koyulacağını veya koyulmayacağını zannediyorum” dedi.

Altaylı’nın bugünkü köşesinde yer alan ifadeler şöyle:

Bunu bir kenara not düşün diye yazıyorum. Geçtiğimiz günlerde çok ama çok önemli bir istifa gerçekleşti. Türkiye’de son zamanlarda çokça gündeme gelen, hatta zaman zaman çok da eleştirilen bir kurum vardır. Bu kurumun başında da sürekli hedef olan bir isim.

Yeni yılın ilk günlerinde bu kurumun başındaki bu isim bağlı olduğu üst makama istifasını verdi. Üst makam da zaten istenilen bu istifayı aldı ve cebine koydu. Ne zaman açıklanır, nasıl açıklanır bilmiyorum. Ama bu istifa gerçek.

Bunu önce dedikodu olarak duydum. Sonra en “Tepe”deki kaynaklardan teyit ettirdim. Ancak henüz işleme koyulmadığı için kurum adını vermiyorum. Bu istifanın kurumun bu ay göstereceği performansın bağlı olduğu kişi tarafından beğenilip beğenilmemesine bağlı olarak işleme koyulacağını veya koyulmayacağını zannediyorum. Tabii siz benim “İstifa” diye yazıp durmama aldanmayın. Benimkisi ağız alışkanlığı.Yoksa istifa ne mümkün. Olsa olsa “Görevden af talebidir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
haydan alev
haydan alev - 5 ay Önce

yav kim olduğunu yazsanıza bu nasıl bir habercilik anlayışı

anti akepeli vatandaş
anti akepeli vatandaş - 5 ay Önce

tuik bşk eger bu ocak ayı çok yüksek olan enflasyon nu istedikleri oranda düşük göstermez ipi çekildii görevden alınacak.

SIRADAKİ HABER