Fatih Altaylı'dan olay 'Erkam Yıldırım' yazısı: Daha inandrıcı olabilirdi

Fatih Altaylı, Habertürk'teki köşesinde, Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela ziyaretini analiz ederken, bu konuyla ilgili yapılan açıklamaları eleştirdi.

Fatih Altaylı'dan olay 'Erkam Yıldırım' yazısı: Daha inandrıcı olabilirdi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Başta Abdülkadir Selvi’ninkiler olmak üzere yapılan tüm açıklamalar Erkam Yıldırım’ın lehine olmadı bence" dedi.

Altaylı, "Savunurken batırmak" başlığıyla kaleme aldığı yazında şunları söyledi: Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın mahdumu Erkam Yıldırım, Peker'in hedef aldığı isimler arasında en ağır ithamlara maruz kalan oldu. Büyük bir gemi filosunun sahibi ve işletmecisi Yıldırım'ın Venezuela'ya uyuşturucu işi için gittiğini söyledi Peker. Erkam Yıldırım'ın kendi ağzı ve dili varken ilk savunması babasından, Binali Bey'den geldi. "Oğlum Venezuela'ya salgına karşı kullanılmak üzere maske götürdü.

BU HEYETTE NE İŞİ VARDI

Ancak hemen arkasından o günlerde Venezuela'da yaygın bir corona salgını olmadığı, ülkedeki toplam hasta sayısının 300 civarında olduğu ortaya çıktı. Venezuela'nın öyle bir maske ihtiyacı içinde kıvranması, yardıma muhtaç olması söz konusu değildi. Hemen ardından Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ya TBMM heyeti ile birlikte gittiği anlaşıldı. Tam "Bu heyette ne işi vardı" konusu tartışılırken Cumhuriyet gazetesi bir başka gerçeği ortaya çıkardı. Ne o tarihte ne de daha önce veya sonra Venezuela'ya bir maske gittiği gümrük kayıtlarında görünmüyordu.

BAKLAVA DA GÖTÜRDÜK

Sonra iktidara düşkün bir gazeteci "Erkam Yıldırım maskeleri bavulunda götürdü" diyerek kendini rezil, konuyu ise iyiden iyiye komik hale getirdi. Durum gerçekten bu ise, ki olabilir, koskoca bir eski Başbakan oğlunun üç beş paket maske götürmesini Venezuela'ya maske yardımı olarak lanse etmiş duruma düştü. Ve son olarak ailenin AK Parti milletvekili de olan avukatı "Baklava da götürdük. Onu da mı söyleseydik" diyerek tüy dikti. Başta Abdülkadir Selvi'ninkiler olmak üzere yapılan tüm açıklamalar Erkam Yıldırım'ın lehine olmadı bence. Durduk yere "Ciklet çiğniyordu" dediler. Oysa başından itibaren "Hacet gidermeye gitmişti" diyebilirlerdi. Çoğunluk açısından daha inandırıcı olurdu."

YORUM EKLE
YORUMLAR
KUTSAL TC
KUTSAL TC - 3 hafta Önce

ŞİŞKO DOBİÇ SÜBYANCI PANTALONUN GÖT CEBİNDE MASKE GÖTÜRMÜŞ AQ ! BU DİNCİLERİ KIYMA MAKİNESİNE ATMAK ŞART AQ !