Fatih Altaylı, Erdoğan'ın 'ücretli aşı' ısrarından vazgeçmeme nedenini açıkladı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa ülkelerinde aşının ücretli olduğu iddiasını ısrarla dile getirmesini köşesine taşıdı.

Fatih Altaylı, Erdoğan'ın 'ücretli aşı' ısrarından vazgeçmeme nedenini açıkladı

Fatih Altaylu, "Peki Erdoğan bunları bilmiyor ve Avrupa’da aşıların parayla yapıldığına inanıyor olabilir mi! Hiç zannetmiyorum. Bilmemesi mümkün değil. Ama Erdoğan şunu biliyor. Ondan başkasına inanmayan, onun söylediklerinden başkasına itibar etmeyen bir kitlesi var. Paraya aşı yapılıyor iddiasını onlara söylüyor Erdoğan. Ve o kitle bunun böyle olmadığını ne duyuyor ne biliyor." ifadelerini kullandı.  Erdoğan, "Bugün Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri dahi bu aşıları ücretle yapıyorlar. Bugün İngiltere 100, 150 sterlinle aşı yapıyor. Bizse ücretsiz aşı yapıyoruz. Aramızdaki fark bu. Almanya'ya gidiyorsun bakıyorsun 100, 150 avro. Ama bizde böyle bir şey yok." demişti. 

Fatih Altaylı'nın yazısının "Bizden iyi bilir" başlıklı kısmı şöyle oldu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa ülkelerinde aşının para karşılığı yapıldığını iddiasını sürdürüyor.

Geçen hafta İngiliz hükümetinin aşıyı vatandaşlarına 100 pounda yaptığını söylüyordu.

Bu hafta damping yaparak bunu 50 pounda düşürdü ama listeye kara Avrupası’nı ekledi, fiyatı da 100 euro olarak açıkladı.

BBC ve bu ülkelerin sağlık kurumları “Hayır bizde aşı bedava. Para mara almıyoruz. Nerden çıkıyor tüm bunlar” diye bağırsalar da Erdoğan’ın “Para alıyorlar” ısrarı değişmiyor.

Yunanistan gibi bazı ülkelerin aşı olmak istemeyen gençleri aşıya ikna etmek için aşı olanlara 150 euro yani 1550  TL “harçlık” verdiğini ise hiç söylemiyor.

Peki Erdoğan bunları bilmiyor ve Avrupa’da aşıların parayla yapıldığına inanıyor olabilir mi! 

Hiç zannetmiyorum.

Bilmemesi mümkün değil.

Ama Erdoğan şunu biliyor.

Ondan başkasına inanmayan, onun söylediklerinden başkasına itibar etmeyen bir kitlesi var.

Paraya aşı yapılıyor iddiasını onlara söylüyor Erdoğan.

Ve o kitle bunun böyle olmadığını ne duyuyor ne biliyor.

Onların tek haber kaynağı Erdoğan.

Başkasına kulak asmıyor.

Duysa da inanmıyor.

İnandırmaya kalkana da kızıyor.

Bu nedenle o iddianın hedefi biz değiliz.

Onlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EY YÜCE ATATÜRK'ÜN KUTSAL TÜRK MİLLETİ AYAKLAN ! TÜM BU AK-LÂNETİNİ, BOP'ÇU RECEP'İN VE TÜM ALÇAK-SOYSUZ SİYASİLERİN VATANHAİNLİĞİNİ, KUTSAL TÜRKİYEM'İN SATIŞINI, DEVLET SOYGUNUNU, DOĞAYA-İNSANA-CANLIYA SÖMÜRÜYÜ, ZENGİNLİKLERİMİZİN PEŞKEŞİ
EY YÜCE ATATÜRK'ÜN KUTSAL TÜRK MİLLETİ AYAKLAN ! TÜM BU AK-LÂNETİNİ, BOP'ÇU RECEP'İN VE TÜM ALÇAK-SOYSUZ SİYASİLERİN VATANHAİNLİĞİNİ, KUTSAL TÜRKİYEM'İN SATIŞINI, DEVLET SOYGUNUNU, DOĞAYA-İNSANA-CANLIYA SÖMÜRÜYÜ, ZENGİNLİKLERİMİZİN PEŞKEŞİ - 3 hafta Önce

.EY YÜCE ATATÜRK'ÜN KUTSAL TÜRK MİLLETİ AYAKLAN ! TÜM BU AK-LÂNETİNİ, BOP'ÇU RECEP'İN VE TÜM ALÇAK-SOYSUZ SİYASİLERİN VATANHAİNLİĞİNİ, KUTSAL TÜRKİYEM'İN SATIŞINI, DEVLET SOYGUNUNU, DOĞAYA-İNSANA-CANLIYA SÖMÜRÜYÜ, ZENGİNLİKLERİMİZİN PEŞKEŞİNİ, UÇKUR-KASET PEZEVENKLİĞİNİ, TÜM BU REZİL AHLÂKSIZLIĞI, PİSLİK MAFYOZ SUÇ DÜZENİNİ SONSUZA KADAR BİTİR ! .. BEN ATATÜRK'ÇÜYÜM, BABAM OLSA YAKARIM ! YOK OLUYORUZ ULAAAN ! :((

...
... - 3 hafta Önce

Bu ne Celal! Yaradanında muhakkak bir hesabı var. Siz hangi toplumda adaletsizliğe uğrayan halkı korumadığını okudunuz. Tarih dogruya tanıklık eden bir bilim.Zira Sayın Altaylı sizde yanılıyorsunuz! Ulusal ve uluslararası her haberi okuyan bir topluluk var. Hele 18 yaş üstü sorguluyor artık. Tarikat ve camaatleri bilmem ama insanlar tepkili. Aşıların ise tüm dünyada ücretsiz olduğunu Almanyada ve diger ülkelerdeki yaşayan Türkler mi bilmiyor? Onlar ailelerine akrabalarına söylemiyor mu? Garip bir analiz olmuş. En azından bizlerde fikirlerimizi paylasabiliyoruz sayenizde.