Fatih Altaylı’dan Veyis Ateş hakkında bomba yazı: Utanç verici suçlamalar...

Gazeteci Fatih Altaylı, yurtdışına kaçan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisini aradığını belirterek, Habertürk TV spikeri Veyis Ateş hakkında utanç verici suçlamalarda bulunduğunu söyledi. Fatih Altaylı'nın Veyis Ateş ile ilgili yazısında kritik bir detay dikkat çekti. Altaylı, Sezgin Baran Korkmaz'ın, Veyis Ateş ile ilgili iddialarının ispatı olan bir ses kaydından bahsederek bunu daha önce "Ablası" gibi sevdiği bir gazeteciye dinlettiğini söyledi. Sosyal medyada bu 'ablanın' Sevilay Yılman olduğu iddia edildi. Kaynak olarak da Yılman'ın yazıları gösterildi. Bu iddialar doğru çıktı. Gazeteci Yavuz Oğhan, 'o abla'nın Sevilay Yılman olduğunu 'Sen Ne Dersin?'de açıkladı. Oğhan, Yılman ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Fatih Altaylı’dan Veyis Ateş hakkında bomba yazı: Utanç verici suçlamalar...

Habertürk yazarı ve televizyon programcısı Fatih Altaylı, Sedat Peker’in iddiaları sonrasında izne ayrılan ve sessiz kalan Habertürk TV spikeri Veyis Ateş hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Sedat Peker, Veyis Ateş’in kara para aklama suçlaması sonrasında yurtdışına kaçan SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde ücretsiz kaldığını iddia etmişti.

Fatih Altaylı, Habertürk’teki yazısında Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, “Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar.” diye yazdı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın iddialarını Habertürk yönetimine ilettiğini kaydeden Altaylı, “Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen. Veyis Ateş’in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem!” dedi.

Fatih Altaylı’nın konuyla ilgili yazısı şöyle:

Dün öğle saatlerinde Dalaman civarında otomobildeyim.

Telefon çaldı.

Tanımadığım bir numara.

Uluslararası arama.

Bir Avusturya numarası.

Tanımadığım numaraları açmayı pek sevmiyorum ama Avusturya kodunu görünce yeğenim orada okuduğu için “Belki o arıyordur” diyerek açtım.

Bir erkek sesi.

“Fatih Bey iyi günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım” dedi.

“Fatih Bey bugünkü yazınızı okudum ve çağrınıza yanıt olarak arıyorum” dedi.

“Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Çünkü ben hayatımda böyle utanç verici, böyle rezil bir tehdit görmedim” dedi.

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır gibi değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu.

Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niye hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği kişiye bunu yazdırabileceğini ama benim çağrıma yanıt verdiğini söyledi.

İlginç bir yanıttı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili iddialarını Habertürk yönetimi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş’in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem!

Keşke ilk gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi.

Keşke hem kendisinin hem de kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.

Bu satırları yazmaktan, hiçbir yerinde olmak istemediğim bu işe müdahil olmaktan, hayatımda tanışmadığım birinin iddialarını muhataplarına sormaktan bile utanıyorum.

Keşke başkalarında da bu duygu olabilseydi!”

KİM BU ABLA?

Sosyal medyada bu 'ablanın' Sevilay Yılman olduğu iddia edildi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Yılman'ın 11 Haziran'da Habertürk'ün internet sitesinde yayınlanan yazısını paylaştı.

Yılman o yazısında özetle, Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisine, "abla" dediğini söylüyordu.

Yılman, "Pandora" başlığını kullandığı yazısına gelen eleştirilere "Niye otellerde kalanların, çantayla para taşıyanların mal varlığı gündemde değilken Sevilay Hanım gündemde anlamadım" tweetini alıntılayarak yanıt vermişti.

VEYİS ATEŞ'İN 3 DAKİKALIK SES KAYDINI DİNLEYEN 'ABLA', SEVİLAY YILMAN 

Gazeteci Yavuz Oğhan, Sevilay Yılman ile arasında geçen konuşmayı 'Sen Ne Dersin?'de anlattı. 

Kaydı, Yılman'ın dinlediğini bu konu ile ilgili yazı yazacağını söyledi. 

Yılman'ın, Altaylı'nın yazısından sonra görüşmeyi kaleme alacak olması soru işaretlerine neden oldu:

"Altaylı yazmasaydı, Yılman bu bilgileri saklayacak mıydı?"

İşte Oğhan'ın KRT'deki o açıklamları:

SBK'DAN MAAŞ ALAN GAZETECİLER..

Oğhan, Sezgin Baran Korkmaz'dan maaş alan gazetecilerin isimlerini Yılman'ın ses kayıdında duymuş olabileceğini belirterek şunları söyledi:

Yılman'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyleyledi:

"Ne güzel bir tespit! Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kalan, yalısına gidip zarf içinde aylık maaşını alan, “10 milyon Euro ver senin filanca bakanla aranı düzelteyim” diyen gazeteciler, haramzadeler değil ben konuşuluyorum. Ne garip değil mi?"

Yılman'ın o yazısında konu ile ilgili kısımlar şöyle:

"Korkmaz ile sanırım 2 yıl evvel medyadan birkaç arkadaşımla yemek için gittiğim bir mekanda tesadüfen karşılaştığımız AK Partili bir milletvekilinin sayesinde tanıştım. Ayaküstü bir sohbetimiz oldu ama çok samimi, dürüst ve yakın buldum ve bu yüzden de sonrasında da hep kontakta oldum.

'Bana şu kadar para ver de senin bilmem ne bakanıyla aranı yapayım' demedim ha şunu peşin peşin söyleyeyim… Peker’in bahsini ettiği Bodrum’daki otelinde ya da başka bir otelinde konaklamadım. Ya da onun devlet ile bağlantılı sorunlu işlerinin çözümünde birilerine aracı olmak için girişimde bulunmadım. “Bana şu kadar para ver de senin bilmem ne bakanıyla aranı yapayım” filan demedim. O da benden asla böyle bir şey talep etmedi.

Hep çok saygılı ve seviyeli arkadaşlık oldu aramızda. Bilen bilir… Doğulu erkeklerin alışkanlığıdır. Kendisinden küçük ya da büyük olsun fark etmez... Kardeşi gibi gördüğünü belli etmek için karşı cinsine “abla” diye hitap eder. Sezgin Baran Korkmaz da bana hep “abla” dedi… Ben de aynı duyguyla yaklaştım.

Özetle… Bugün hakkında; “Kara para aklayıcısı, şöyle yapmış, böyle yapmış” iddiaları olan Korkmaz’ı tanırım ve çok da severim. Bunu niye yazdım peki? Çünkü bazıları sanki aramızda gazeteci/işadamı dostluğundan farklı bir bağlantı varmış gibi algı yaratmaya çalışıyor."


SEDAT PEKER, VEYİS ATEŞ İÇİN NE DEMİŞTİ?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 6 Haziran Pazar günü yayınladığı 9. videoda, Veyis Ateş hakkında, “Bodrum'da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye'de de aranıyor ABD'de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak Veyis. Senin kayıtlar da çıkacak. 28 Aralık'ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran'ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var” ifadelerini kullanmıştı.

Peker, “Sağlık Bakanlığı'ndaki hikâyeni anlatmayacağım. Para konusunda biriyle ters düştün ya, onun ailesi benim sevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatacağım. Sağlık Bakanlığı'nda sorun yaşadınız ya onunla, parayı sen aldın. Siz ne pislik insanlarsınız. Utanmadan TV'lere gidip şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz. İnsanlar güvenip sizi dinliyorlar. Bir ulusu manipüle ediyorsunuz, hırsız” demişti.

PANDORANIN KUTUSU

Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu 19 kişiye yönelik İstanbul merkezli dört ilde düzenlenen operasyonun ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er, çarpıcı bir iddiada bulunmuştu.  

Cengiz Er, Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Pandoranın kutusu açılıyor. Sezgin Baran Korkmaz operasyonu Türk medyasının da kirli çamaşırlarını ortaya dökecek. Korkmaz'ın boğazdaki yalısının kapısını aşındıran, Bodrum'daki otelinde bedava tatil yapan ve ceplerini dolduran kerli ferli gazetecilerin ipliği pazara çıkacak" ifadesini kullanmıştı.  

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
TC KUTSAL YAĞLIKAZIK
TC KUTSAL YAĞLIKAZIK - 2 ay Önce

BU İBNELERİ DEMOKRATİK Bİ ŞEKİLDE SİKİP, SÜNNET EDİP ASACAKSIN SONRADA KIYMA MAKİNESİNE ATIP KEDİ MAMASI YAPACAKSIN ! hehehe...