Fatih Erbakan'dan Ecevit'e büyük ayıp...

Kıbrıs Barış Harekatı'nın üzerinden 47 yıl geçti. Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla birçok mesaj yayınlandı. O mesajlardan biri de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a aitti. Erbakan o paylaşımında Ecevit'i anmadı, CHP'li Bekaroğlu ise tepki gösterdi, hem de babası Necmettin Erbakan ile...

Fatih Erbakan'dan Ecevit'e büyük ayıp...

Yeniden Rafh Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın Kıbrıs Barış Harekatı paylaşımı tepki çekti. Erbakan paylaşımında dönemin Başbakan Yardımcısı babası Necmettin Erbakan'ı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ve Dr. Fazıl Küçük'ü andı. Erbakan, "Kıbrıs Fatihi" olarak bilinen dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'i anmadı.

Erbakan'a tepki CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'ndan geldi. Bekaroğlu, Erbakan'ın tweetini alıntılayarak, "Bu paylaşımı babanız yapsaydı mutlaka rahmetli Ecevit’i de anardı" dedi ve paylaşımına Erbakan'ı da ekledi.

Erbakan cephesinden konu ile alakalı henüz bir açıklama gelmedi.

İşte o paylaşım:

YORUM EKLE
YORUMLAR
gözükara genç
gözükara genç - 1 hafta Önce

kusura bakmasın vekil bey de ecevit o yıllarda korkusundan yurtdışına çıkmamış mı? fatih bey ne dediğini bilen biri tebrikler.